Korona HiD Ostrołęka o krok od IV ligi: Czy w sobotę niebiesko-żółci będą świętować awans?

Piłka nożna 11 czerwca 2013 Komentarzy

W ostatni weekend odbyły się mecze zaległej 19. kolejki ligi okręgowej. Korona HiD Ostrołęka mecz z Makowianką Maków Mazowiecki rozegrała w pierwotnym terminie więc obserwowała tylko poczynania rywali. Ci zagrali dla ostrołęckiej drużyny i Korona HiD jest o krok od awansu!

fot. archiwum eOstroleka.plWszystkie zespoły w "okręgówce" mają rozegrane 28 meczów. Liderem jest Korona HiD Ostrołęka, która ma już pięć punktów przewagi nad drugą Koroną Szydłowo. Do rozegrania pozostały jeszcze dwie kolejki ligowe. Do awansu do IV ligi Koronie HiD brakuje jednego zdobytego punktu lub...jednego punktu straconego przez najgroźniejszego rywala - Koronę Szydłowo.

Szydłowscy piłkarze przegrali w ostatni weekend z Mazowszem Jednorożec 0:2, co było sporą sensacją gdyż zawodnicy z Jednorożca znajdują się w dolnej części tabeli, w przeciwieństwie do ekipy szydłowskiego wicelidera. W najbliższą sobotę, 15 czerwca, w Szydłowie dojdzie do szlagieru ligi okręgowej: Korona Szydłowo - Korona HiD Ostrołęka. Każdy inny wynik niż zwycięstwo gospodarzy oznaczać będzie awans ostrołęckich piłkarzy do IV ligi. W wypadku wygranej Szydłowa, wszystko rozstrzygnie się w ostatniej kolejce - 22 czerwca - gdy Korona HiD na własnym boisku zagra z MKS Ciechanów.

Wszystko wskazuje więc na to, że w sezonie 2013/14 będziemy mogli oglądać derby Ostrołęki w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej. Spotkania Narew Ostrołęka - Korona HiD Ostrołęka zawsze przynosiły sporo emocji kibicom, miejmy nadzieję, że do takich spotkań dojdzie również w przyszłym sezonie.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.