Korona Ostrołęka mistrzem jesieni w IV lidze!

Piłka nożna 11 listopada 2017 24 Komentarzy

Piłkarze Korony Ostrołęka udanie zakończyli rundę jesienną IV ligi mazowieckiej. Podopieczni Marcina Truszkowskiego wygrali w Płocku z Wisłą II 3:2 i tym samym to oni przezimują w fotelu lidera rozgrywek. Aż cztery z pięciu bramek strzelili piłkarze Wisły, ale to Korona zakończyła mecz zwycięsko.

Żółto-niebiescy jechali do Płocka po zwycięstwo, co odważnie zapowiadali Maciej Staszczuk i Marcin Truszkowski na konferencji prasowej po poprzednim meczu. Scenariusz zaczął się ziszczać w 12. minucie. Piotr Strzeżysz podszedł do rzutu karnego i pewnie go wykorzystał, ale sędzia... nakazał powtórzenie próby, gdyż uznał, że popularny "Mara" zatrzymał się przed strzałem. Powtórka była jeszcze lepsza - na tablicy wynik 0:1.

Bramka wyrównująca wpadła w 43. minucie. Dariusz Jastrzębski stracił piłkę w środku pola, gospodarze wyszli z szybką akcją, ze skrzydła piłka trafiła na 5 metr, a tam Damian Szczepański mógł spokojnie umieścić ją w siatce. Do przerwy mieliśmy remis 1:1. W 62. minucie Korona wróciła na prowadzenie - pozornie niegroźne dośrodkowanie z lewego skrzydła w wykonaniu Dominika Dzwonkowskiego zostało przecięte przez Szostaka, a piłka wturlała się do bramki, ku zaskoczeniu bramkarza Wisły.

W 80. minucie ponownie mieliśmy 2:2. Tym razem zbyt agresywna interwencja jednego z zawodników Korony oznaczała wskazanie sędziego na 11. metr. Seweryn Truskolaski strzelił w lewy róg i doprowadził do wyrównania. W 82. minucie meczu katastrofalny błąd popełnił bramkarz Wisły II Płock - po dośrodkowaniu z lewej strony tak niefortunnie łapał piłkę, że... skierował ją do własnej bramki. Był to gol na wagę mistrza jesieni, dlatego też bramkarzowi Wisły "klops" przydarzył się w najgorszym możliwym momencie.

Korona Ostrołęka wygrała 3:2 i zimę spędzi w fotelu lidera. Podopieczni Marcina Truszkowskiego byli rewelacją rundy jesiennej IV ligi. Bilans 9 zwycięstw, 2 remisów i 3 porażek oraz 29 zdobytych "oczek" daje ostrołęczanom trzypunktową przewagę nad Wisłą II Płock.

Wisła II Płock - Korona Ostrołęka 2:3 (1:1)

⚽ 0:1 Strzeżysz '12 (k)
⚽ 1:1 Szczepański '43
⚽ 1:2 Szostak (sam) '62
⚽ 2:2 Truskolaski '80 (k)
⚽ 2:3 Gradecki (sam) '82

Korona: Łyziński - Dzbeński, D. Jastrzębski, Dawidzki, Borkowski, Strzeżysz, Kraska (80. Nosek), Staszczuk (46. K. Jastrzębski), Kowalkowski (89. Kowalczyk), Dzwonkowski (76. Laska), Olesiński (73. Drężewski).

Koniec rundy jesiennej nie oznacza, że Korona nie pracuje. Klub zaprasza chętnych piłkarzy do sprawdzenia swoich umiejętności w test meczu, ten odbędzie się już w najbliższy wtorek w Ostrołęce, a piłkarze mogą zgłaszać się pod numer telefonu 737-134-497. Szczegóły na plakacie poniżej.