Korona z awansem do piątej rundy Pucharu Polski

Piłka nożna 28 września 2016 Komentarzy

Korona Ostrołęka pokonała Orzeł Sypniewo i awansowała do piątej rundy rozgrywek okręgowego Pucharu Polski. Było to dziesiąte z rzędu zwycięskie spotkanie o stawkę w wykonaniu piłkarzy Korony!

Orzeł Sypniewo okazał się wymagającym rywalem dla niebiesko-żółtych. Na bramki w meczu lidera ligi okręgowej z wiceliderem A Klasy musieliśmy jednak poczekać aż do końcowych fragmentów pierwszej połowy. W 37. minucie jako pierwszy na listę strzelców wpisał się 16-letni zawodnik Korony Krzysztof Trzciński. Do przerwy ostrołęczanie prowadzili 1:0.

W drugiej połowie ponownie do głosu doszli wyżej notowani goście z Ostrołęki. W 58. minucie dokładne dośrodkowanie z rzutu rożnego w wykonaniu Arkadiusza Kowalczyka strzałem głową na bramkę zamienił Dariusz Jastrzębski i było już 2:0. Wydawało się, że Korona pewnie dowiezie wynik do końca, ale w 88. minucie gospodarze strzelili gola bezpośrednio z rzutu wolnego i do końca meczu wynik był sprawą otwartą. Parę minut później końcowy gwizdek w końcu zabrzmiał, przy stanie 2:1 dla Korony.

Korona Ostrołęka w sezonie 2016/17 prezentuje się kapitalnie. Podopieczni Marcina Truszkowskiego rozegrali osiem meczów ligowych i dwa pucharowe. Wszystkie spotkania wygrali, bilans bramkowy w tych meczach wynosi 35:6 na korzyść ostrołęczan. W sobotę Korona wraca do gry o punkty w lidze okręgowej, w meczu 9. kolejki wyjazdowym rywalem naszych piłkarzy będzie Żbik Nasielsk.