Krispol I liga: Niespodzianka w Zawierciu, Pekpol bez punktów

Siatkówka 10 stycznia 2015 Komentarzy

Do sporej niespodzianki doszło w kolejnym meczu Krispol I ligi z udziałem  Pekpolu Ostrołęka. Ostrołęcki zespół przegrał z Aluron Virtu Wartą Zawiercie 1:3 w meczu 16. kolejki. Podopieczni Andrzeja Dudźca byli zdecydowanymi faworytami meczu, lecz nadal mają spory problem z grą na wyjazdach.

Biało-czerwoni przystąpili do meczu bez kontuzjowanego Damiana Wierzbickiego, na placu gry na pozycji atakującego musiał więc sobie bez zmian radzić Damian Wdowiak. W pierwszej partii ostrołęczanie wyszli na prowadzenie 7:5, lecz od tej pory lepsi byli gospodarze. Zawiercianie prowadzili już na pierwszej przerwie technicznej, na kolejnej ich przewaga była jeszcze wyraźniejsza. Gospodarze nie dali sobie odebrać wygranej i wyszli na prowadzenie 1:0.

Druga odsłona zaczęła się od prowadzenia Aluron Virtu Warty 7:4. Wtedy w końcu obudzili się podopieczni trenera Dudźca, którzy doprowadzili do remisu 9:9, a chwilę później wyszli na prowadzenie. Wydawało się, że set zakończy się pewnym zwycięstwem ostrołęczan, lecz przy prowadzeniu Pekpolu 24:20 doszło do zbyt dużego rozluźnienia w szeregach ostrołęckiej ekipy. Chwilę później 25:24 prowadzili już zawodnicy z Zawiercia. Ostatecznie próbę nerwów wygrali biało-czerwoni, zwyciężając 31:29 i doprowadzając do remisu.

Dwa kolejne sety były już jednak popisem gospodarzy, którzy nie zamierzali oddawać pola gry faworyzowanemu Pekpolowi. Zarówno w trzecim, jak i czwartym secie, podopieczni trenera Dominika Kwapisiewicza byli zespołem wyraźnie lepszym. Oba sety zakończyły się zwycięstwem gospodarzy do 18, a w całym meczu Warta triumfowała 3:1. Była to siódma porażka Pekpolu w obecnym sezonie Krispol I ligi. Ostrołęccy siatkarze mają również na swoim koncie dziewięć zwycięstw.

KS Aluron Virtu Warta Zawiercie - Pekpol Ostrołęka 3:1 [25:20, 29:31, 25:18, 25:18]

1 set: 3:5, 5:7, 8:7, 11:9, 14:12, 16:13, 18:14, 20:15, 21:18, 25:20;
2 set: 4:2, 7:4, 8:6, 9:9, 11:13, 12:16, 18:20, 20:24, 25:24, 28:28, 29:31;
3 set: 3:1, 6:6, 8:7, 12:8, 16:9, 18:11, 22:14, 23:17, 25:18;
4 set: 3:0, 3:3, 8:5, 11:6, 17:10, 20:13, 23:17, 25:18