Krispol I liga: Pekpol wciąż niepokonany u siebie

Siatkówka 14 grudnia 2014 Komentarzy

Pekpol Ostrołęka pokonał AZS AGH Kraków 3:1 w meczu 14. kolejki Krispol I ligi siatkarzy. Podopieczni Andrzeja Dudźca potwierdzili, że we własnej hali są zespołem niezwykle groźnym dla każdego rywala. MVP meczu został Damian Boruch, który właśnie 14 grudnia świętował swoje 25. urodziny.

Damian Boruch - MVP niedzielnego meczu [fot. eOstroleka.pl]

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy wyszli na prowadzenie trzema punktami. Strata została jednak natychmiast zniwelowana i już na pierwszej przerwie technicznej Pekpol prowadził. W drugiej części seta oglądaliśmy wyrównany bój z obu stron. Zakończyła go dopiero gra na przewagi, w której więcej zimnej krwi zachowali gospodarze i wygrali 26:24. Druga odsłona była od początku do końca popisem jednej drużyny. Pekpol rozbijał rywala mocną zagrywką i pewnie zwyciężył do 15, dając licznie przybyłym kibicom powody do zadowolenia.

W trzecim secie biało-czerwonym wyraźnie zabrakło koncentracji w końcówce partii. Ostrołęczanie prowadzili w trakcie seta nawet różnicą czterech punktów i wydawało się, że pewnie zakończą mecz wygraną bez straty seta. Niestety, dekoncentracja w ostatnich fragmentach tej odsłony sprawiła, że rywale doprowadzili do remisu, a następnie przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Fenomenalnie w tym okresie gry spisywał się atakujący AGH Michał Dzierwa. Zdobył on najważniejsze punkty dla swojej drużyny, w tym ten, który zakończył trzecią odsłonę wynikiem 24:26.

Co nie udało się w secie trzecim, stało się faktem w odsłonie czwartej. Damian Boruch i spółka zagrali już na wyższym poziomie koncentracji, co przełożyło się na wygraną 25:17 i w całym meczu 3:1. Wspomniany Boruch został nagrodzony statuetką MVP spotkania - zdobył on w tym meczu 14 punktów. Skuteczniejszy od środkowego biało-czerwonych był tylko jego klubowy kolega Damian Wdowiak - 21 "oczek". Kolejny mecz siatkarzy Pekpolu w hali im. Arkadiusza Gołasia już za tydzień - 20 grudnia. Rywalem biało-czerwonych będzie Kęczanin Kęty.

Mecz na żywo pokazała telewizja regionalna TVP Warszawa. Retransmisja już dziś o godzinie 23.35 na antenie TVP Sport. Warto dodać, że w trakcie transmisji hala im. Gołasia zmieniła się nie do poznania - w Ostrołęce zadebiutowały elektroniczne bandy reklamowe.

Pekpol Ostrołęka - AZS AGH Kraków 3:1 [26:24, 25:15, 24:26, 25:17]

PEKPOL: Milewski, Zalewski, Szczygielski, Białek, Wdowiak, Boruch, Saczko [libero] oraz Obermeler, Cichocki.