Krzysztof Wiśniewski popłynął na medal w Okunince

Pływanie 20 sierpnia 2016 Komentarzy

Funkcjonariusz Zakładu Karnego w Przytułach Starych Krzysztof Wiśniewski osiągnął kolejny sukces sportowy. Tym razem zajął on wysoką lokatę w XIII Minimaratonie Pływackim o Wstęgę Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. Reprezentant powiatu ostrołęckiego to nie tylko świetny pływak, ale także biegacz i kolarz.


Zawody odbyły się 6 sierpnia w Okunince nad Jeziorem Białym k. Włodawy. Rywalizowali funkcjonariusze, pracownicy cywilni oraz emeryci i renciści Służby Więziennej, a także ich rodziny. Dla zwycięzców czekały atrakcyjne nagrody i medale. Rywalizacja toczyła się na różnych dystansach - w zależności od kategorii wiekowej - od 25 do 1500 metrów.

Krzysztof Wiśniewski z ZK Przytuły Stare dystans 1500 m przepłynął w czasie 24.58, co dało mu trzecie miejsce w kategorii open i pierwsze w kategorii wiekowej 36-45 lat. Warto dodać, że funkcjonariusz lokalnego zakładu karnego to nie tylko świetny pływak, lecz uprawia też inne sporty. Regularnie bierze udział w biegach, niedawno zajął dziesiąte miejsce w triathlonie łomżyńskim, a w ubiegły weekend wystartował także w kolarskiej jeździe indywidualnej na czas w Rzekuniu, zajmując 40. miejsce wśród ponad 130 startujących zawodników i zawodniczek.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.