LA: I dzień Mistrzostw Mazowsza Juniorów i Juniorów Młodszych

Lekkoatletyka 15 maja 2011 Komentarzy

W pierwszym dniu Mistrzostwa Mazowsza Juniorów, które w sobotę i niedzielę odbywają się w Warszawie zawodnicy OKLA wywalczyli 3 złote, 3 srebrne i 1 brązowy medal...

W biegu na 400m juniorek młodszych medal złoty wywalczyła Klaudia Dobkowska bijąc o ponad 2 sekundy rekord życiowy, który wynosi obecnie 58,48s. Wynik ten daje pewną kwalifikację do Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych.

Złoty medal w trójskoku juniorek z wynikiem 11,65m zdobyła Magdalena Wołejszo, która nie tylko ustanowiła nowy rekord życiowy i uzyskała minimum na Mistrzostwa Polski Juniorów, ale pokonała Halową Mistrzynię Polski Juniorek i reprezentantkę Polski Małgorzatę Zyśk z Ostrowi Maz.

Trzeci złoty medal stał się „łupem” sztafety 4 x 100m juniorek młodszych, która uzyskał wartościowy rezultat – 50,96s. Dziewczęta biegły w składzie: Joanna Golan, Klaudia Dobkowska, Dominika Zaniewska i Katarzyna Gwiazda.

Medale srebrne wywalczyli:

Jakub Choroszewski w skoku wzwyż juniorów młodszych – 185cm (wyrównany rekord życiowy),
    Luiza Grabowska w biegu na 100m – 12,95s e eliminacjach i 12,80s w finale,
    Kajetan Prusaczyk w rzucie młotem (6kg) juniorów – 54,33m.

Medal brązowy w rzucie młotem juniorów zdobył Adam Rawa – 45,41m (rekord życiowy).

Ponadto nowe „życiówki” w swoich konkurencjach ustanowili: Przemysław Bruliński, Monika Młynarczyk, Hubert Can, Damian Świerdzewski i Mateusz Zalewski. Szczegóły wkrótce w zakładce "Zawody" na stronie Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki, a zdjęcia tamże w galerii.