Letnia Uniwersjada Kazań 2013: Kapitalny mecz, Łomacz i spółka zagrają o medale!

Siatkówka 13 lipca 2013 Komentarzy

Takiego spotkania z udziałem polskiej reprezentacji w siatkówce nie oglądaliśmy już dawno. Po trwającym 2 godziny i 33 minuty spotkaniu Polska pokonała Koreę Południową 3:2 i zagra w półfinale Letniej Uniwersjady w Kazaniu. Kapitanem narodowej drużyny jest ostrołęczanin Grzegorz Łomacz!

GRZEGORZ ŁOMACZ (fot. Eurosport)

Polacy przegrali pierwszego seta 22:25, mimo tego, że na początku partii prowadzili dwoma a nawet trzema punktami. Podopieczni Radosława Panasa i Dominika Kwapisiewicza obudzili się jednak w drugim secie, wygrywając go do 20. Kolejne partie kończyły się wynikiem 25:23, najpierw zwyciężali zawodnicy z Azji, następnie kapitan Łomacz wraz z kolegami. Nadszedł więc czas na tie-break...

Piąty set był jednym z najbardziej emocjonujących w polskiej siatkówce w ostatnich latach. Kapitalne wymiany i zmienność sytuacji sprawiły, że kibice oglądali mecz z zapartym tchem. Koreańczycy prowadzili dwoma punktami, później mieli kilka piłek meczowych, lecz to Polacy lepiej wytrzymali presję i wygrali seta 22:20, w całym meczu triumfując 3:2.

W niedzielę, 14 lipca, o godzinie 16.00 czasu polskiego nasza reprezentacja zmierzy się w półfinale imprezy ze zwycięzcą meczu Ukraina-Kanada. Spotkanie pokaże telewizja EUROSPORT.

Polska – Korea Południowa 3:2 (22:25, 25:20, 23:25, 25:23, 22:20)
Polska: Łomacz, Kłos, Zajder, Bociek, Wierzbowski, Ferens, Wojtaszek (L) oraz Włodarczyk, Hain