Lider III ligi ponownie zatrzymany przez Nike

Siatkówka 14 grudnia 2015 Komentarzy

Niezwykle udane spotkanie wyjazdowe przeciwko Krótkiej Mysiadło mają za sobą siatkarki OTPS Nike Ostrołęka. Podopieczne Dariusza Werpachowskiego wygrały 3:1 i są jedynym zespołem w III lidze, który dwukrotnie powstrzymał zespół aktualnego lidera.

Wyjazdowe spotkanie z Krótką było rewanżem za listopadowy mecz w Ostrołęce, który siatkarki Nike wygrały 3:1. Tym razem mecz miał dużo bardziej wyrównany przebieg niż przed kilkoma tygodniami, praktycznie wszystkie sety kończyły się zaciętą walką o zwycięstwo.

W pierwszym secie nasze zawodniczki osiągnęły kilkupunktową przewagę i zdołały dowieźć ją do końca seta, wygrywając do 21. Najbardziej emocjonujący przebieg miał drugi set, lecz mimo gry na przewagi ponownie triumfowały zawodniczki prowadzone przez trenera Werpachowskiego. Wydawało się, że Nike pewnie zmierza po trzy punkty, ale w trzeciej odsłonie gospodynie zdołały przedłużyć swoje szanse. Na szczęście czwarty set ponownie należał do Nike i to nasze siatkarki wróciły do Ostrołęki z kompletem punktów.

Obecnie Nike zajmuje trzecie miejsce w tabeli III ligi, do lidera traci 10 punktów, ale ma rozegrane aż cztery mecze mniej. Przy dobrych wynikach jest więc spora szansa na wyprzedzenie rywalek z Mysiadła.

Krótka Mysiadło - Nike Ostrołęka 1:3 (21:25, 27:29, 25:21, 23:25)

NIKE: Liszewska, Jadczak, Iwaniuk, Ossowska, Piersa, An. Mierzejewska, Sobotka (libero) oraz Piersa, Chełstowska, Wiszowata, Kośka, Skoczeń i Al. Mierzejewska (libero)