Młodziczki Nike triumfują w Węgrowie

Siatkówka 21 listopada 2015 Komentarzy

Młodziczki Nike Ostrołęka wygrały I Jesienny Turniej Siatkarski Dziewcząt pod patronatem Mazowieckiego Siatkarskiego Ośrodka Szkolnego, który się odbył w niedzielę 15 listopada w Węgrowie. W finale ostrołęcki zespół pokonał ligowego rywala MOS Wola Warszawa 2:0.

fot. nike-ostroleka.plDzięki mocnej obsadzie był to doskonały sprawdzian przed walką o ligowe punkty. W grupie siatkarki Nike rywalizowały z drużyną gospodarzy Olimpią Węgrów oraz z MOS Wola Warszawa II (faktycznie był to I zespół) i SMS Warszawa. Według regulaminu w meczach grupowych rozgrywane były dwa sety bez względu na wynik. Nasz zespół zremisował z warszawskimi drużynami 1:1 i pokonał gospodarzy 2:0, pozwoliło to na awans do półfinału z drugiego miejsca w grupie.

Półfinałowym rywalem Nike była mocna ekipa Abis Łódź. Po słabej grze i przegranym pierwszym secie, dwie kolejne partie to już dobra gra podopiecznych Tomasza Pakieły, zwycięstwo 2:1 i zasłużony awans do finału. Kluczowy mecz tego turnieju to powtórka z meczu grupowego z MOS Wola Warszawa. Pierwszego seta po wyrównanej walce nasze siatkarki wygrały 25:22, a kolejna odsłona to już popis gry ostrołęczanek, pewne zwycięstwo 25:18 i w efekcie triumf w całym turnieju.

- Z seta na set nasza gra wyglądała coraz lepiej. A zdecydowanie najlepszy mecz zagraliśmy w finale. Ten turniej był nam bardzo potrzebny żeby sprawdzić różne rozwiązania i doszlifować formę na turniej I ligi młodziczek, który odbędzie się w dniach 21-22 listopada w Legionowie - podsumowuje trener Tomasz Pakieła.

Wyniki meczów Nike na turnieju w Węgrowie:

Nike Ostrołęka - SMS Warszawa 1:1 (22:25, 25:22)
Nike Ostrołęka - Olimpia Węgrów 2:0 (25:19, 25:11)
Nike Ostrołęka - MOS Wola Warszawa II 1:1 (27:25, 22:25)
półfinał Nike Ostrołęka - Abis Łódź 2:1 (19:25, 25:13, 15:12)
finał Nike Ostrołęka - Mos Wola Warszawa II 2:0 (25:22, 25:18)

Skład Nike: Natalia Mierzejewska, Klaudia Lendzioszek, Zofia Dudziec, Maria Sobczak, Marta Komosińska, Wiktoria Lipka, Sandra Zuśka, Gabriela Lendzioszek, Zuzanna Brewczyńska, Gabriela Kosek, Ola Jadczak, Patrycja Szczęsna i Lena Jaworowska.  

Ostateczna kolejność w turnieju:
1. Nike Ostrołęka
2. Mos Wola Warszawa II
3. Abis Łódź
4. Volley Płock
5. Mos Wola Warszawa I
6. SMS Warszawa
7. Olimpia Węgrów
8. LUKS Orzeł Kleszczele

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.