zdjecie 3111

Liga okręgowa: Zwycięska była tylko Tęcza

Piłka nożna 12 kwietnia 2015 Komentarzy

Korona Ostrołęka przegrała przed własną publicznością z Wkrą Bieżuń 1:2 w meczu 20. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Porażka kosztowała niebiesko-żółtych spadek na czwarte miejsce w tabeli. Zwycięstwo odniosła za to ekipa Tęczy JBB Łyse.

Korona Ostrołęka przegrała przed własną publicznością z Wkrą Bieżuń 1:2 w meczu 20. kolejki ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej. Porażka kosztowała niebiesko-żółtych spadek na czwarte miejsce w tabeli. Zwycięstwo odniosła za to ekipa Tęczy JBB Łyse.

Piłkarze Korony bardzo dobrze rozpoczęli mecz i już w 12. minucie objęli prowadzenie po samobójczym golu jednego z zawodników Wkry. Dziesięć minut później z rzutu karnego wyrównał Paweł Baca, ten sam zawodnik tuż przed przerwą wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Mimo usilnych starań Korony, w drugiej połowie bramki już nie padły. Baca został więc bohaterem tego spotkania, chociaż i tak wielu kibiców pamięta go z wyczynu w 2012 roku, kiedy to podczas meczu z Koroną w Ostrołęce uderzył sędziego i mecz zakończony został po około 40 minutach a sam zawodnik był zawieszony przez związek piłkarski.

Bolesną porażkę w Kuczborku zanotowała Rzekunianka Rzekuń. Po ostatnim remisie nastroje w drużynie z powiatu ostrołęckiego były bardzo dobre, lecz niestety już do przerwy gospodarze prowadzili 4:0, a po zmianie stron dopełnili dzieła zniszczenia. Bramki dla wygranych strzelali Maciej Watkowski (trzy), Rafał Balcerzak (dwie) i Piotr Melchinkiewicz.

Sporo emocji przyniosły także derby powiatu ostrołęckiego pomiędzy KS CK Troszyn a Tęczą JBB Łyse. Gospodarze doznali w tym spotkaniu pierwszej wiosennej porażki, przegrywając z Tęczą 0:3. Bramki dla zespołu trenera Kazimierza Puławskiego strzelili Marek Cichy (dwie) i Marek Kaliszewski. KS CK Troszyn nadal pozostaje jednak liderem "okręgówki".

Wyniki 20. kolejki LO:

Boruta Kuczbork 6-0 Rzekunianka Rzekuń
Orzyc Chorzele 1-3 Pełta Karniewo
Żbik Nasielsk 3-0 Tęcza Ojrzeń
KS CK Troszyn 0-3 Tęcza Łyse
Iskra Krasne 2-7 Sona Nowe Miasto
Korona Ostrołęka 1-2 Wkra Bieżuń
Makowianka Maków Mazowiecki 1-1 Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna
Mazowsze Jednorożec [12.04] Wkra Sochocin

Tabela LO:

1. KS CK Troszyn 44
2. Sona Nowe Miasto 44
3. Wkra Bieżuń 43
4. Korona Ostrołęka 42
5. Żbik Nasielsk 37
6. Tęcza Łyse 37
7. Wkra Sochocin 34
8. Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 28
9. Iskra Krasne 26
10. Tęcza Ojrzeń 23
11. Makowianka Maków Mazowiecki 21
12. Pełta Karniewo 20
13. Boruta Kuczbork 20
14. Orzyc Chorzele 12
15. Mazowsze Jednorożec 12
16. Rzekunianka Rzekuń 8

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.