zdjecie 3111

Lokalne zespoły wiodącą siłą ligi okręgowej

Piłka nożna 01 grudnia 2015 Komentarzy

Wczoraj podsumowaliśmy dokonania Tęczy Łyse w rundzie jesiennej ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej, dziś czas na pozostałe lokalne zespoły. KS CK Troszyn i Korona Ostrołęka również mają powody do zadowolenia.

Wczoraj podsumowaliśmy dokonania Tęczy Łyse w rundzie jesiennej ligi okręgowej ciechanowsko-ostrołęckiej, dziś czas na pozostałe lokalne zespoły. KS CK Troszyn i Korona Ostrołęka również mają powody do zadowolenia.

Piłkarze z Troszyna pod pewnym względem byli ewenementem w lidze okręgowej. Stało się tak za sprawą tego, że po 13 kolejkach KS CK nie miał na koncie ani jednej porażki. Podopieczni Łukasza Bałazego wygrali 8 meczów, 5 zremisowali, lecz w dwóch ostatnich spotkaniach jesieni ponieśli porażki - ulegli 1:3 Makowiance Maków Mazowiecki i 1:6 Tęczy Łyse, spadając na trzecie miejsce w tabeli. Dorobek 29 punktów to jednak dobre osiągnięcie. Najskuteczniejszym strzelcem Troszyna jest doświadczony Piotr Bałas, autor 6 goli.

Dość długo o złapanie dobrego rytmu gry walczyła Korona Ostrołęka. Nie było łatwo, ponieważ ostrołęcki zespół wymieniano w gronie faworytów do zwycięstwa w całych rozgrywkach, a jednak podopiecznym Michała Robaszkiewicza zdarzały się słabsze mecze. Ostatecznie jednak niebiesko-żółci rozpoczęli marsz w górę tabeli i zakończyli jesień z doskonałą serią dziewięciu meczów bez porażki. Zanotowali także wygraną 3:2 nad liderem z Łysych. Te wyniki pozwalają optymistycznie patrzeć w przyszłość, strata do czołowych zespołów jest duża, ale 28 punktów i czwarte miejsce to dobra pozycja wyjściowa do rozpoczęcia odrabiania strat.

Na emocje w okręgówce poczekamy do wiosny. Już teraz przedstawiamy jednak aktualną tabelę po rundzie jesiennej. Prowadzi w niej Tęcza Łyse, przed Soną Nowe Miasto i KS CK Troszyn.

Tabela:

1. Tęcza Łyse 39
2. Sona Nowe Miasto 37
3. KS CK Troszyn 29
4. Korona Ostrołęka 28
5. Wkra Żuromin 26
6. Makowianka Maków Mazowiecki 25
7. Iskra Krasne 23
8. Wieczfnianka Wieczfnia Kościelna 21
9. Boruta Kuczbork 20
10. Nadnarwianka Pułtusk 20
11. Wkra Sochocin 19
12. Żbik Nasielsk 19
13. Żak Szreńsk 18
14. Tęcza Ojrzeń 8
15. Pełta Karniewo 7
16. PAF Płońsk 4

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.