Magdalena Żebrowska brązową medalistką Mistrzostw Polski!

Lekkoatletyka 01 lipca 2015 Komentarzy

Reprezentantka OKLA Ostrołęka Magdalena Żebrowska została brązową medalistką 69. Mistrzostw Polski Juniorów w lekkiej atletyce, które odbyły się w Białej Podlaskiej. Mieszkanka Lelisa stanęła na najniższym stopniu podium w konkurencji trójskoku. W mistrzostwach startowali też inni reprezentanci Ostrołęki.

Pech i szczęście Magdy

Pierwszą konkurencją, w której Żebrowska wzięła udział podczas tegorocznych Mistrzostw Polski był skok w dal. W swojej najlepszej próbie zawodniczka OKLA odnotowała rezultat 5,92 m, co jest jej rekordem życiowym. Niestety, reprezentantka naszego miasta miała ogromnego pecha, gdyż do brązowego medalu zabrakło jej jedynie jednego centymetra! Na najniższym stopniu podium z wynikiem 5,93 m stanęła zatem Adrianna Szóstak z Poznania, natomiast złoty medal zawisł na szyi Natalii Chacińskiej z AZS Łódź (6,12 m).

W skoku w dal Magdalena Żebrowska miała dużego pecha, lecz szczęście uśmiechnęło się do niej dzień później w trójskoku. W najlepszym skoku eliminacyjnym Żebrowska osiągnęła wynik 11,84 m, co było jej rekordem życiowym. Taki wynik dał pewny awans do finału z drugiego miejsca w grupie eliminacyjnej. Rywalizacja finałowa stała na bardzo wysokim poziomie i wszystkie zawodniczki wznosiły się na wyżyny swoich umiejętności. Nie inaczej było też w przypadku Magdy, która skoczyła na odległość 12,43 m, znacznie poprawiając rekord życiowy i zapewniając sobie brąz Mistrzostw Polski. To kolejny wielki sukces utalentowanej zawodniczki OKLA Ostrołęka, która trenuje pod okiem Bartosza Witkowskiego.

Pozostali bez medali, ale z kolejnym doświadczeniem

Na Mistrzostwa Polski juniorów pojechało również troje innych przedstawicieli OKLA. W biegu na 5000 metrów na piętnastym miejscu z wynikiem 19:16.31 uplasowała się Natalia Nowak. Zwyciężyła Weronika Pyzik ze Znicza Biłgoraj, jej czas to 17:29.04. Na tym samym dystansie wśród panów wystartował Mateusz Grabowski, dobiegł on do mety na szesnastym miejscu z czasem 18:07.87. Wygrał Zbigniew Jost z Rodła Kwidzyn (15:12.97). Pchnięcie kulą i rzut dyskiem to konkurencje, w których wziął udział Mateusz Boruch. W pierwszej z tych konkurencji Boruchowi zabrakło jedynie pięciu centymetrów do tego, by awansować do finału. Z eliminacyjnej grupy A awansowało sześciu kulomiotów, podczas gdy Mateusz zajął siódme miejsce z wynikiem 15,30 m. W finale tej konkurencji triumfował Konrad Bukowiecki ze Szczytna (22,12 m). Mateuszowi Boruchowi gorzej poszło w rzucie dyskiem, gdzie uzyskał 40,67 m i został sklasyfikowany na jedenastym miejscu w swojej grupie eliminacyjnej.

Do Białej Podlaskiej przyjechały także dwie inne ostrołęczanki. W skoku w dal wystartowała 18-letnia Aleksandra Dzwigała, reprezentująca obecnie AZS AWF Warszawa. Dzwigała zajęła 12. miejsce w rywalizacji z wynikiem 5,21 m. Z kolei w biegach na 3000 i 5000 metrów udział wzięła Martyna Budziłek z UKS Siódemka Ostrołęka. Na krótszym z dystansów była siedemnasta z czasem 10:46.98, z kolei na 5 kilometrów uzyskała 18:40.95, co dało dziewiątą lokatę.