Magdalena Żebrowska o krok od medalu w OOM

Lekkoatletyka 04 sierpnia 2013 Komentarzy

Zawodniczka OKLA Ostrołęka Magdalena Żebrowska była bliska wywalczenia medalu w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

W imprezie z udziałem najlepszych zawodniczek i zawodników w kategorii juniora młodszego, podopieczna trenera Bartosza Witkowskiego w swojej koronnej konkurencji - skoku w dal zajęła czwarte miejsce. W najlepszej próbie zawodniczka OKLA uzyskała wynik 5,76 m i o zaledwie trzech centymetrów zabrakło jej do brązowego medalu.

Utalentowana zawodniczka z gminy Lelis wystartowała również w biegu na 100 metrów, gdzie z wynikiem 12,46 s uplasowała się na ósmej pozycji w finale.

W biegu na 1500 metrów oglądaliśmy kolejne dwie reprezentantki Ostrołęki. Natalia Nowak (trener Bartosz Witkowski) była dwunasta z czasem - 4:48:53, ustanawiając nowy rekord klubu. Tuż za nią linię mety minęła Wioleta Głażewska (trener Radosław Grabowski) z rezultatem 4:48,74.

W zawodach oglądaliśmy również podopiecznego trenera Marka Kwiatkowskiego - Bartosza Kurzycha, który z wynikiem 15,05 m uplasował się na jedenastej pozycji w zawodach, w konkursie pchnięcia kulą.