zdjecie 8733
zdjecie 8733

Magdalena Żebrowska w drugiej dziesiątce Mistrzostw Europy

Lekkoatletyka 18 lipca 2017 0 Komentarzy

Wychowanka OKLA Ostrołęka, a obecnie zawodniczka Podlasia Białystok, Magdalena Żebrowska wzięła udział w Mistrzostwach Europy U23 w lekkiej atletyce, jakie odbyły się w Bydgoszczy. Zawodniczka pochodząca z Lelisa rywalizację w skoku w dal zakończyła na eliminacjach.

Magdalena Żebrowska znalazła się w eliminacyjnej grupie B. Już w pierwszej próbie podopieczna trenera Roberta Nazarkiewicza skoczyła na odległość 6.19 m. Kolejne próby były słabsze: 6.03 m i 6.13 m. Uzyskany wynik dał Żebrowskiej 9. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej oraz 15. miejsce w ogólnej klasyfikacji. Szkoda, bo do finału zabrakło jedynie pięciu centymetrów - Szwedka Emilia Kjellberg, która skoczyła 6.24 m, awansowała do finałowej rozgrywki z 12. wynikiem.

Ostatecznie złoto w skoku w dal zdobyła Francuzka Yanis David, przed Niemką Anną Buhler i Ukrainką Maryną Bekh. Magdalena Żebrowska była najlepszą z Polek w tej konkurencji, bowiem jej koleżanka z kadry Polski Izabela Włodarska uplasowała się na 18. miejscu.

O ostatnich sukcesach Magdaleny Żebrowskiej w Mistrzostwach Polski przeczytasz w naszym serwisie.Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.