zdjecie 1233
zdjecie 1233

Sukces Magdaleny Żebrowskiej. Jest mistrzynią Polski, pojedzie na Mistrzostwa Europy! (wideo)

Lekkoatletyka 03 lipca 2017 0 Komentarzy

Rekord życiowy i złoty medal Mistrzostw Polski U23 w lekkiej atletyce - to ostatnie osiągnięcia Magdaleny Żebrowskiej. Wychowanka trenera Bartosza Witkowskiego z OKLA Ostrołęka pokazała klasę podczas 34. młodzieżowych mistrzostw kraju w Suwałkach.

Magdalena Żebrowska reprezentuje obecnie klub KS Podlasie Białystok pod wodzą trenera Roberta Nazarkiewicza. W Mistrzostwach Polski U23 zaliczana była do grona faworytek konkursu skoku w dal, ale pobicie rekordu życiowego sprawiło, że występ na krajowym czempionacie zrobił ogromne wrażenie.

Już po pierwszej serii skoków Żebrowska wysunęła się na pierwsze miejsce, bo jako jedyna przekroczyła barierę 6 metrów, skacząc 6.04 m. Rywalki dopiero w czwartej serii zdołały skoczyć powyżej sześciu metrów, ale wtedy Żebrowska jeszcze poprawiła swój wynik - 6.07 m - i ponownie prowadziła. Ostatnia seria okazała sie nokautująca - zawodniczka pochodząca z Lelisa skoczyła aż 6.27 m, poprawiając tym samym rekord życiowy i pieczętując złoto Mistrzostw Polski. Drugie miejsce zajęła Natalia Chacińska z AZS Łódź - 6.05 m, a trzecie - Izabela Włodarska z AZS AWF Wrocław - 6.04 m.

Żebrowska obroniła złoty medal MP U23 z poprzedniego roku, wtedy w Jeleniej Górze skoczyła 6.17 m. Wychowanka OKLA Ostrołęka w tym roku zajęła także 7. miejsce w Mistrzostwach Polski seniorów w Bydgoszczy z wynikiem 6.06 m. Jak widać, forma idzie w górę, a osiągnięty wynik pozwolił wypełnić minimum na Młodzieżowe Mistrzostwa Europy, które jeszcze w lipcu odbędą się w Bydgoszczy.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.