Majkowski i Bożomańska z medalami Mistrzostw Polski

Pływanie 21 grudnia 2016 Komentarzy

Reprezentanci Ostrołęckiego WOPR Rafał Majkowski i Julia Bożomańska wystąpili na Zimowych Mistrzostwach Polski w ratownictwie wodnym. Impreza, która odbyła się w Szczecinie, zgromadziła najlepszych polskich ratowników. Ostrołęczanie zdobyli pięć medali - srebrny i cztery brązowe.Rafał Majkowski wystartował w trzech konkurencjach i w każdej z nich stanął na podium, zdobywając brązowe medale. Do Rafała trafił też puchar dla najlepszych ratowników w kategorii młodzik.  Majkowski, mimo osłabienia po chorobie, zaprezentował bardzo dobrą formę i osiągnął nowe rekordy życiowe na długim basenie - w konkurencji na 50 m holowanie manekina uzyskał czas 0:41,40, na 100 m ratowanie manekina w płetwach 1:05,04, w konkurencji 100 m ratownik 1:10,31.

Z kolei Julia Bożomańska została wicemistrzynią Polski w konkurencji 50 m holowanie manekina z czasem 0:51,22 oraz zdobyła  brązowy medal na 100 m holowanie manekina w płetwach z czasem 1:21,62. Julia również zdobyła puchar dla najlepszych ratowniczek w kategorii młodzik.

- To był kolejny udany start naszych zawodników w Mistrzostwach Polski - mówi prezes Ostrołęckiego WOPR Jakub Janczewski - Uzyskane przez Rafała wyniki gwarantują sukcesy w roku 2017 w kategorii junior młodszy, a Julia w tym roku startowała z o rok starszymi zawodniczkami i w przyszłym roku będzie najstarszym rocznikiem w kategorii młodzik, mam nadzieję, że potwierdzi, że jest najlepszą ratowniczką w Polsce.

Trener i prezes Jakub Janczewski zwrócił uwagę też na jeszcze jeden istotny fakt, który napawał go dumą podczas szczecińskich mistrzostw. Chodzi o wychowanka ostrołęckiego klubu.

- Podczas tych mistrzostw byliśmy dumni, że ostrołęczanin Karol Bojarski, wychowanek trenera Włodzimierz Janczewskiego, uczący się i trenujący w Szczecinie, ustanowił kolejne dwa rekordy Polski w kategorii juniorów. Nowy rekord Polski Karola w konkurencji 50 m holowanie manekina wynosi 0:31,77 , a w konkurencji 100 m kombinowane wynosi 1:06,46. Dumą napawa nas fakt, że Karol jako jedyny ostrołęczanin w kategorii open został mistrzem Polski w konkurencji rzut liną, a wspólnie z kolegami ze szkoły mistrzostwa sportowego w Szczecinie w sztafetach zdobył kolejne dwa tytuły mistrza Polski w klasyfikacji open - kończy Janczewski.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.