Kolejne sukcesy ostrołęczan w Grand Prix Polski

Pływanie 16 listopada 2016 Komentarzy

Rafał Majkowski i Julia Bożomańska z UŚKS Ostrołęka wzięli udział w finałowej rundzie Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym w Warszawie. Reprezentanci Ostrołęki zdobyli sześć medali, w tym dwa złote, srebrny i trzy brązowe. Ich występ podsumowuje prezes i trener w jednej osobie - Jakub Janczewski.

Rafał Majkowski po raz kolejny okazał się najlepszym młodzikiem w Polsce - zdobył dwa złote medale w konkurencjach 50 m ratowanie manekina z doskonałym czasem 0:38,43 i - według trenera - w przyszłości ma ogromne szanse w tej konkurencji ustanowić nowy rekord Polski. Drugi złoty medal dla Majkowskiego przypadł w konkurencji 100 m ratowanie z pasem oraz brązowy medal na 100 m ratowanie manekina w płetwach. Po raz kolejny do rąk Rafała trafił puchar dla najlepszego młodzika w tej edycji i tym znakomity występem przypieczętował zdobycie pucharu dla najlepszego młodzika w całym cyklu Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym 2016.

Julia Bożomańska także okazała się najlepszą  młodziczką w Polsce i otrzymała puchar z całego cyklu Grand Prix. Ostrołęczanka zdobyła w Warszawie trzy medale, w tym srebrny w konkurencji 100 m ratowanie manekina w płetwach i dwa brązowe: 50 m ratowanie manekina i 100 m ratowanie z pasem.

- To był kolejny dobry rok startów w Grand Prix Polski w Ratownictwie Wodnym - podsumowuje prezes Ostrołęckiego WOPR Jakub Janczewski. - Nasi zawodnicy zdobyli łącznie 28 medali, w tym 13 złotych, 5 srebrnych i 10 brązowych. Medale zdobywali Rafał Majkowski, Julia Bożomańska, Bartosz Piasta i Kamil Bojarski. Rafał i Julka idą w ślady naszych najlepszych ratowników: Pawła Szulereckiego, Adma Janczewskiego, Krzysztofa Gumowskiego, Karola Bojarskiego, Manueli i  Angeliki Wikieł, Mart Kot, Magdy Waszkiewicz i wielu innych - stwierdza.