zdjecie 5496

Marek Pietruczuk powrócił do składu Husarii

Sporty walki 17 lutego 2015 Komentarzy

Ostrołęczanin Marek Pietruczuk po miesięcznej przerwie powrócił do składu narodowej kadry bokserskiej Rafako Hussars Poland. Pięściarz Victorii Ostrołęka wyleciał za ocean i 28 lutego będzie boksował w meczu przeciwko Caciques Venezuela.

Ostrołęczanin Marek Pietruczuk po miesięcznej przerwie powrócił do składu narodowej kadry bokserskiej Rafako Hussars Poland. Pięściarz Victorii Ostrołęka wyleciał za ocean i 28 lutego będzie boksował w meczu przeciwko Caciques Venezuela.

W niedzielę 15 lutego pięściarze Rafako Hussars Poland wyjechali na walki z USA Knockouts i Caciques Venezuela. Już 20 lutego Polacy zmierzą się w Miami z reprezentacją Stanów Zjednoczonych. W meczu z USA w barwach Husarii zawalczą Niemiec Hamza Touba (-52 kg), Dawid Michelus (-60 kg), reprezentant Irlandii Płn. Stephen Gerard Donnelly (-69 kg) i Mateusz Tryc (-81 kg) oraz Roger Hryniuk (+91 kg). Osiem dni później w Maiquetia biało-czerwoni zaboksują przeciwko Wenezueli. Wtedy do ringu wyjdą  Dawid Jagodziński (-49 kg), Marek Pietruczuk (-56 kg), Damian Kiwior (-64 kg) oraz kapitan Husarii Tomasz Jabłoński (-75 kg) i Igor Jakubowski (-91 kg).

Marek powrócił do składu reprezentacji Polski po porażce w pierwszej kolejce ligi WSB. Przypomnijmy, ostrołęczanin przegrał wyjazdowy pojedynek z Garibaldy Gomezem z Portoryko. Na jego nieszczęście, pojedynek zakończył się nokautem, co oznaczało wymuszoną miesięczną przerwę od walk w lidze światowej. W tym czasie Pietruczuka zastępował Sylwester Kozłowski. Nie wykorzystał jednak szansy - walkę z Argentyńczykiem wygrał przez walkower, w meczu z Włochami został wysoko wypunktowany. Dodatkowo Kozłowski z powodów pozasportowych nie mógł lecieć do Stanów Zjednoczonych i Wenezueli. Drugą szansę dostanie więc Pietruczuk, który ciężko przygotowywał się do nadchodzącej walki z ekipą Caciques.

- Chyba nawet za bardzo dałem sobie wycisk myśląc o tej przegranej, bo zacząłem mieć problemy ze ścięgnem Achillesa, jakieś choroby też zaczęły mnie łapać. Strasznie szkoda mi tej porażki z Gomezem, pierwszy raz mnie to spotkało i oby ostatni – mówił ostrołęczanin w wywiadzie dla BOKSER.ORG.

Oba mecze podopiecznych Zbigniewa Raubo transmitowane będą przez telewizję TVP Sport.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.