Mazowiecka Liga Karate: Triumf MKKK Shinkyokushin Ostrołęka (zdjęcia)

Sporty walki 11 czerwca 2017 1 Komentarz

Ostrołęka była gospodarzem czwartego turnieju Mazowieckiej Ligi Karate. Zmagania w hali im. A. Gołasia przyniosły wiele emocji i triumf gospodarzy - MKKK Shinkyokushin. Podopieczni sensei Artura Prusińskiego i sensei Mariana Zająca byli bezkonkurencyjni nie tylko w ostrołęckim turnieju, ale także w całej lidze.

Wśród dziewczynek z rocznika 2009 najlepsza była Helena Głębicka z UKS Karate Shinkyokushin w Otwocku. W tym samym roczniku chłopców rozdano aż trzy pierwsze nagrody: w kategorii wagowej do 25 kg triumfował Kacper Boruch z MKKK Ostrołęka, w kategorii do 30 kg wygrał Ignacy Krzyżanowski z MKS KK Radzymin, a wśród najcięższych ośmiolatków wygrał Szymon Wonorski z MKKK Ostrołęka. Przejdźmy do rocznika 2008. Tam wśród dziewczynek najlepsze były Anna Kowalczyk (MKKK Tomala) i Oktawia Gieryk (MKKK Ostrołęka), a wśród chłopców triumf odnieśli Ignacy Dąbrowski, Kamil Tyszka, Maksymilian Żebrowski i Aleksander Śledziewski – wszyscy MKKK Ostrołęka.

W roczniku 2007 najlepszymi dziewczynkami były: Konstancja Banach (UKS Mushin), Lena Gmitrzak (UKS Karate Shinkyokushin Otwock) i Daria Ziółkowska (MKS KK Radzymin). Kategorie chłopców w tym roczniku wygrali Mikołaj Stokowski (UKS Mushin), Henryuk Kępa (Bielański KKK), Mateusz Krawiecki (SSW Husarz), Antoni Piekut (MKS KK Radzymin).

Najlepsze 11-latki turnieju w Ostrołęce to: Wiktoria Jasińska (MKKK Ostrołęka), Maria Rolbiecka (Bielański KKK), Iza Piskorek (MKKK Ostrołęka). Chłopcy w tym samym wieku, którzy stanęli na najwyższym stopniu podium, to: Albert Sakowski (Mińsko-Mazowiecki KKK), Filip Czaplicki (MKKK Ostrołęka), Mateusz Mazur (Bielański KKK) i Maciej Sitnik (Bielański KKK). W końcu rocznik 2005: najlepsze były Nina Bartnicka (Mińsko-Mazowiecki KKK) i Zuzanna Ludziejewska (MKS KK Radzymin). Z kolei konkurencje chłopców wygrali Mateusz Fidecki (Klub Sekai) i Kamil Wróblewski (Bielański KKK).

Najważniejszą klasyfikację – drużynową – zdecydowanie wygrał MKKK Shinkyokushin Ostrołęka, zdobył on 95 pkt. Na miejscu drugim MKS KK Radzymin (46 pkt), a na trzecim Bielański Klub Kyokushin Karate (37 pkt). MKKK triumfował także w klasyfikacji generalnej po podsumowaniu całej ligi. W obozie gospodarzy zapanowała wielka radość i jest ona z pewnością uzasadniona: mistrzostwo Mazowsza to nie jest błaha sprawa.

Zapraszamy do galerii zdjęć z turnieju Mazowieckiej Ligi Karate, jaki odbył się 10 czerwca w hali im. A. Gołasia w Ostrołęce.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
11:49, 12 czerwca 2017

xxx

Super turniej znakomita organizacja 

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.