Medale Ratowników Ostrołęckiego WOPR w Grand Prix Polski [ZDJĘCIA]

Pływanie 02 grudnia 2012 Komentarzy

24 listopada w Warszawie odbył się finał Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym. Ratownicy z ostrołęckiego WOPR potwierdzili, że należą do ścisłej czołówki w kraju.

Ostrołęczanie pierwszy medal - brązowy -  zdobyli w sztafecie 4x25 metrów, holowanie manekina w klasyfikacji OPEN. Startowali w składzie: Karol Bojarski, Rafał Gumowski, Paweł Szulerecki i Adam Janczewski a więc: młodzik, junior młodszy, junior i senior - Jest to ogromny wyczyn gdyż w tej konkurencji bardzo liczy się siła podczas holowania ciężkiego manekina. W innych sztafetach startowali seniorzy i juniorzy, a więc dorośli ratownicy, z których każdy dysponuje dużą siła fizyczna - powiedział Jakub Janczewski Prezes Ostrołęckiego WOPR.

Karol Bojarski po raz kolejny nie dał szans rywalom zdobywając dwa złote medale z ogromną przewagą nad rywalami  w kategorii młodzików. Rafał Gumowski w kategorii junior młodszy zdobył złoty medal w konkurencji 50m ratowanie manekina w płetwach oraz srebrny medal 50m ratowanie manekina. Paweł Szulerecki w kategorii juniorów tym razem z powodu kontuzji wystartował tylko w dwóch konkurencjach zdobywając dwa brązowe medale.

Ostrołęckie WOPR zanotowało sukces także w  klasyfikacji końcowej GRAND PRIX POLSKI – 2012 . W kategorii młodzików Karol Bojarski zwyciężył bezapelacyjnie wśród ratowników, a wśród ratowniczek Angelika Wikieł, która zajęła drugie miejsce. W Warszawie nie występowała, gdyż reprezentowała kraj na międzynarodowych zawodach w słowackiej Żylinie.

Rafał Gumowski w kategorii junior młodszy zajął trzecią lokatę, a Paweł Szulerecki z powodu kontuzji nie mógł walczyć o zwycięstwo i w rezultacie uplasował się również na najniższym stpniu podium. Kacper Wróblewski został sklasyfikowany na miejscu czternastym, Łukasz Równy na siedemnastym, a na 24. Krzysztof Gumowski.