Memoriał Zbigniewa Majewskiego dla AZS UW Warszawa [ZDJĘCIA]

Piłka ręczna 04 września 2016 Komentarzy

Drużyna AZS UW Warszawa zwyciężyła w 13. edycji Memoriału Zbigniewa Majewskiego w Ostrołęce. Cztery drugoligowe drużyny szczypiornistów przez cały dzień rywalizowały w hali ZS 5 przy ul. Berlinga. Trójka Ostrołęka okazała się gościnna i zajęła trzecie miejsce.

Piłkarze ręczni z Ostrołęki, prowadzeni przez trenera Radosława Żebrowskiego, odnieśli jedno zwycięstwo i ponieśli dwie porażki. W inauguracyjnym spotkaniu Trójka uległa Jurandowi Ciechanów 14:23, później - mimo słabszej pierwszej połowy - wygrała pewnie ze Szczypiorniakiem Dąbrowa Białostocka (w drugiej połowie rzucając dziesięć goli więcej od rywala), a w ostatnim spotkaniu minimalnie lepszy okazał się zespół AZS UW Warszawa, wygrywając 21:18.

To właśnie warszawska ekipa wróciła do domu z najcenniejszym trofeum memoriału. AZS UW wygrał wszystkie trzy spotkania i z kompletem zwycięstw zameldował się na szczycie tabeli. Drugie miejsce zajął Jurand Ciechanów, trzecia była Trójka, a tabelę zamknął Szczypiorniak Dąbrowa Białostocka.

Memoriał Zbigniewa Majewskiego w Ostrołęce był sprawdzianem generalnym przed rozpoczynającym się w przyszły weekend sezonem drugoligowym. Więcej o piłce ręcznej w lokalnym wydaniu już w najbliższych dniach w naszym serwisie sportowym.