Met-Plast Kolor trzecią drużyną MLK w Łomży

Koszykówka 16 kwietnia 2016 Komentarzy

Koszykarze Met-Plast Kolor Ostrołęka zajęli trzecie miejsce w końcowej klasyfikacji Miejskiej Ligi Koszykówki w Łomży. W ostatnim spotkaniu obecnego sezonu ostrołęczanie pokonali Basketoholics Łomża 65:51, pieczętując tym samym zdobycie brązowego medalu.

W pierwszym spotkaniu o 3. miejsce Met-Plast Kolor pokonał Basketoholics 45:36. Dziewięciopunktowa zaliczka nie gwarantowała jeszcze zdobycia medalu, dlatego w drugim meczu ostrołęccy koszykarze ponownie musieli się wznieść na wyżyny umiejętności.

Pierwsza kwarta nie poszła jednak po myśli zespołu z Ostrołęki. Łomżyńscy gracze ruszyli do odrabiania strat i zdołali nawet wygrać odsłonę jednym punktem. Kolejne kwarty należały już jednak do ostrołęczan - wygrali oni całe spotkanie różnicą aż czternastu punktów, w całej rywalizacji osiągając przewagę aż 23 "oczek". Met-Plast Kolor zakończył sezon na bardzo dobrym trzecim miejscu w klasyfikacji generalnej. Zwycięzcą Miejskiej Ligi Koszykówki została ekipa Old Skulls, wygrywając dwukrotnie w finale z XYZ (77:47 i 87:68).

Basketoholics Łomża - Met Plast Kolor Ostrołęka 51:65 (14:13, 12:18, 10:16, 15:18)

Met-Plast Kolor: Baczewski 21, Bloch 12, Klusek 17, Kuchciński -, Mierzejewski -, Morawski 5, Pliszka -, Popielarz 2, Zaręba -, Zdanowicz 8.

Puchar i medal dla Met-Plast Kolor Ostrołęka za zajęcie 3. miejsca w Miejskiej Lidze Koszykówki w Łomży.