Minister sportu wyróżnił Ewę Bartosik

Lekkoatletyka 10 sierpnia 2023 1 Komentarz

Minister sportu i turystyki Kamil Bortniczuk spotkał się ze złotymi medalistami 9. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters. Zawody, które odbyły się w Arenie Toruń, były popisem polskich sportowców, którzy od lat należą do światowej czołówki w tej kategorii. Biało-czerwoni wywalczyli łącznie 202 medale i wygrali klasyfikację generalną imprezy. Wśród medalistów była oczywiście Ewa Bartosik z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki.

83 złote, 67 srebrnych i 52 brązowe medale – to dorobek biało-czerwonych na 9. Halowych Mistrzostwach Świata, które odbyły się w Toruniu w dniach 26 marca – 1 kwietnia br. Do udziału w zawodach zgłosiło się blisko 4 tysiące sportowców z 75 krajów świata, którzy ukończyli 35. rok życia. Wśród nich znaleźli się sportowcy w sile wieku, a także duże grono seniorów, którzy stawili się w siedzibie Ministerstwa Sportu i Turystyki, aby spotkać się z ministrem Kamilem Bortniczukiem, który złożył na ręce sportowców i przedstawicieli PZLA Masters listy gratulacyjne.

Ewa Bartosik z Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki została podwójną Halową Mistrzynią Świata Masters: w biegu na 60m kat. 70 i w trójskoku. Jej dorobek medalowy podczas Halowych Mistrzostwa Świata Masters Toruń 2023 uzupełniły brązowy medal w skoku w dal kat. 70 oraz srebro w sztafecie 4 x 200m mix.

- Z największą przyjemnością i satysfakcją składam Pani gratulacje i podziękowanie za godne reprezentowanie barw Rzeczypospolitej Polskiej raz wybitne osiągnięcia sportowe i obfite zdobycze medalowe podczas 9. Halowych Mistrzostw Świata w Lekkiej Atletyce Masters, które odbyły się w marcu 2023 roku w Toruniu, a które zadecydowały o zwycięstwie reprezentacji Polski w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Świata - napisał w liście gratulacyjnym minister Bortniczuk. Dodał, że postawa pani Ewy budzi szacunek i podziw, z czym trudno się nie zgodzić.