Mistrzostwa Polski U20: Suchecka ze srebrem w trójskoku!

Lekkoatletyka 10 lipca 2017 0 Komentarzy

71. Mistrzostwa Polski U20 w lekkiej atletyce przeszły do historii. W stawce najlepszych młodzieżowych lekkoatletów w kraju nie zabrakło reprezentantów i reprezentantek Ostrołęki. Mamy też medal: zdobyła go Kornelia Suchecka w trójskoku!

Kornelia Suchecka w konkursie trójskoku zajęła trzecie miejsce w eliminacjach z wynikiem 11.72 m. Dziewiętnastolatka świetnie spisała się w finale, gdzie pobiła rekord życiowy wynikiem 12.48 m, a dało jej to srebrny medal Mistrzostw Polski! Zwyciężyła Agnieszka Bednarek z Sieradza - 13.23 m, a na miejscu trzecim uplasowała się Natalia Mach z Pszczyny - 12.41 m. Medal Kornelii był jedynym na tych mistrzostwach wywalczonym przez przedstawicielkę Ostrołęki.

Wspomniana już Kornelia Suchecka w konkursie skoku w dal zajęła 7. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej z wynikiem 5.52 m, co dało jej awans do finału. W nim oddała tylko trzy skoki, najdłuższy na odległość 5.33 m, co dało jej 11. miejsce w Polsce. Na dziewiątym miejscu w grupie eliminacyjnej biegu na 800 m uplasowała się Sara Pons, osiągnęła ona wynik 2:27.32.

Dobrze spisał się Daniel Gadomski, który wygrał bieg eliminacyjny na 800 metrów z czasem 1:54.15 (rekord życiowy). W finale tempo było wyższe, choć Gadomski osiągnął 1:55.44 i zajął tym samym szóste miejsce. Gadomski szósty był także na 1500 metrów, gdzie dobiegł do mety w czasie 3:59.73.

Do Torunia pojechały także dwie reprezentantki Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki. Klaudia Borkowska w eliminacjach biegu na 400 metrów osiągnęła wynik 58.56, co dało jej awans do finału B. W nim była szósta z czasem 58.54. Z kolei Magdalena Olszewska zajęła trzecie miejsce w grupie eliminacyjnej A do konkursu rzutu dyskiem z wynikiem 38.87 m, w finale osiągnęła wynik 36.13 m i zajęła jedenastą lokatę.