Świetne występy sióstr Wikieł

Pływanie 10 maja 2011 Komentarzy

Siostry Angelika i Żaklina Wikieł mają za sobą bardzo udany weekend. Angelika startowała w czeskiej Pradze w trójmeczu Polska-Czechy-Słowacja, reprezentując nasz kraj. Natomiast Żaklina startowała w Płońsku na zawodach o Puchar Burmistrza tego miasta...

Angelika Wikieł wśród reprezentantek Poslki, Czech i Słowacji

Siostry Angelika i Żaklina Wikieł mają za sobą bardzo udany weekend. Angelika startowała w czeskiej Pradze w trójmeczu Polska-Czechy-Słowacja, reprezentując nasz kraj. Natomiast Żaklina startowała w Płońsku na zawodach o Puchar Burmistrza tego miasta.


PRAGA, 7-8.2011r.Trójmecz Pływacki Juniorów 13-14-lat. Czechy-Polska-Słowacja

Zaszczytu występu w barwach Polski dostąpiła Angelika Wikieł, zawodniczka UŚKS Ostrołęka podopieczna W. Janczewskiego, uczennica Szkoły Podstawowej Nr 10 w Ostrołęce. Już pierwszego dnia nasza reprezentantka pokazała się z jak najlepszej strony zdobywając na 200m stylem klasycznym złoty medal z bardzo dobrym wynikiem 2:40,40.

W bloku popołudniowym potwierdziła swoją klasę pokonał wszystkie rywalki na 100m również stylem klasycznym z czasem 1:16,08. 4

W niedzielnym, 3-im bloku, Angelika startowała w I składzie sztafety 4x100 zmianą, która uplasowała się na 2 miejscu. W ogólnej klasyfikacji reprezentacja Polski zajęła I miejsce zdobywając puchar trzech państw.

Uzyskane, przez naszą ostrołęczankę, wyniki dają jej w tym sezonie 13 lokatę w kategorii seniorów.


PŁOŃSK 7.05.2011r. - Zawody Pływackie pod Patronatem Burmistrza Miasta Płońsk

Na corocznie mocno obsadzonych zawodach pływackich pod patronatem Burmistrza Płońska, gdzie rywalizowało ze sobą 360 zawodników, wystartowała najmłodsza z sióstr Wikieł – Żaklina, zdobywając złoty medal na 100m stylem klasycznym bijąc rekord życiowy oraz medal brązowy na 50m stylem motylkowym.

W imieniu obu zawodniczek chcieliśmy podziękować ratownikom ostrowskiej pływalni za przyjazną atmosferę i warunki podczas przygotowań do wymienionych zawodów.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.