zdjecie 266

Mistrzowski start WOPR-OS w Lublinie [ZDJĘCIA]

Inne 22 czerwca 2016 Komentarzy

Reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka rewelacyjnie zakończyli pierwszą połowę sezonu startowego podczas Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym. Na nowoczesnym 50-metrowym basenie w Lublinie podopieczni Dariusza Małkowskiego zdobyli 14 medali.

Reprezentanci WOPR-OS Ostrołęka rewelacyjnie zakończyli pierwszą połowę sezonu startowego podczas Letnich Mistrzostw Polski w sportowym ratownictwie wodnym. Na nowoczesnym 50-metrowym basenie w Lublinie podopieczni Dariusza Małkowskiego zdobyli 14 medali.

Kapitalnie spisała się debiutantka w ratownictwie sportowym Maria Murawska. Ta niezwykle utalentowana 13-latka dotychczas święciła triumfy w siatkówce oraz pływaniu. Do tego dołożyła jeszcze ratownictwo sportowe, w którym w debiucie ustanowiła trzy rekordy Polski! Nie bez przyczyny została najlepszą zawodniczką wśród młodziczek w całych zawodach. Debiut w zawodach ratowniczych zanotowała także Julia Orzoł - co prawda nie udało jej się stanąć na podium, ale w każdym starcie była niezwykle blisko zajmując 4. lub 5. miejsca. Pod koniec pierwszej dziesiątki w swoich startach plasowała się Ania Mierzejewska, 15-latka pobiła jednak rekordy życiowe we wszystkich konkurencjach. Pierwsza dziesiątka stała się także udziałem juniorki młodszej Karoliny Kaczyńskiej, w końcowej klasyfikacji była ósma w swojej kategorii wiekowej.

Dobry start w Lublinie zanotował także Hubert Nakielski. 16-letni zawodnik nie bez przyczyny wymieniany jest w czołówce ratowników-juniorów w Polsce. Rywalizując z zawodnikami o dwa lata starszymi zdobył trzy medale - złoty, srebrny i brązowy, a w pozostałych startach był bardzo blisko podium. W klasyfikacji generalnej juniorów dało mu to trzecie miejsce. Medale zdobywali także junior młodszy Mateusz Adamowski - zdobył cztery krążki (złoty, dwa srebrne, brązowy) i młodzik Kacper Mierzejewski - jeden medal (brązowy).

W klasyfikacji medalowej ekipa WOPR-OS uplasowała się na trzecim miejscu. Nasi zawodnicy oprócz zdobyczy medalowych, w swoich startach ustanowili wiele rekordów życiowych, Marysia Murawska ustanowiła trzy rekordy Polski, a Hubert Nakielski otrzymał powołanie do reprezentacji Polski juniorów na Mistrzostwa Świata. Wielkim sukcesem był też start naszych dziewcząt w konkurencji drużynowej rzut liną gdzie nasze zawodniczki na dwadzieścia trzy startujące zdobyły drugie i trzecie miejsce. Tytuł wicemistrzyń Polski i srebrny medal przypadł Ani Mierzejewskiej i Juli Orzoł, natomiast brązowy medal zdobyły Karolina Kaczyńska i Marysia Murawska. W tej samej konkurencji w kategorii mężczyzn open Hubert Nakielski i Kacper Mierzejewski uplasowali się na dziesiątym miejscu wśród trzydziestu dwóch startujących drużyn.

Reprezentacja WOPR-OS Ostrołęka pojechała do Lublina w następującym składzie: Ania Mierzejewska, Karolina Kaczyńska, Marysia Murawska, Julia Orzoł, Hubert Nakielski, Mateusz Adamowski, Kacper Mierzejewski. Zawody odbyły się w dniach 18-19 czerwca.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.