Urząd Marszałkowski wsparł ostrołęckich sportowców

Inne 06 maja 2016 Komentarzy

Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego rozstrzygnął konkurs w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej. Wnioski o dotacje złożyły także ostrołęckie kluby. Zobacz, które z nich mogą liczyć na wsparcie z województwa oraz jakie wnioski nie zostały przyjęte do realizacji.Ze wsparciem urzędu marszałkowskiego odbędzie się III Międzynarodowy Turniej Piłki Siatkowej Kadetek, organizowany przez klub OTPS Nike Ostrołęka. Ostrołęcki klub otrzymał na to zadanie 1500 złotych. Pieniądze na organizację imprez sportowych otrzyma także Powiatowy Grodzko-Ziemski Szkolny Związek Sportowy - na ten cel do Ostrołęki trafi 5 tysięcy złotych. Fight Academy Ostrołęka otrzyma 2 tysiące złotych na organizację Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów. OTS Korona Ostrołęka zorganizuje Korona Mazovia Cup 2016 ze wsparciem z województwa w wysokości 1500 zł.

Największą dotację z ostrołęckich klubów otrzymał Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy Victoria Ostrołęka. Dotacja zostanie przeznaczona na organizację zawodów z udziałem bokserów z kilku województw. Łącznie do klubów z województwa mazowieckiego trafiło 4 544 750 zł.

Aprobaty nie uzyskał wniosek ASPS Net Ostrołęka - klub wnioskował o ponad 16 tysięcy złotych na organizację turnieju siatkówki z udziałem klubów I i II ligi. Dofinansowanie nie przyznane zostało także na III Otwarte Mistrzostwa Mazowsza Ratowniczych Jednostek Pływających oraz projekt "Pływaj i ratuj z WOPR-OS" pod organizacją WOPR-OS Ostrołęka.

Na etapie oceny formalnej odrzucone zostały wnioski klubów UKS Atleta Ostrołęka (szkolenie dzieci, młodzieży i dorosłych), Dylewianka Dylewo (zajęcia rekreacyjno-sportowe, zumba i fitness) oraz dwa pisma OTS Korona Ostrołęka (organizacja dwóch turniejów).

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.