Mistrzyni Mazowsza Ola Dzwigała czwartą skoczkinią w Polsce!

Lekkoatletyka 01 października 2012 Komentarzy

W dniach 29–30 września 2012 w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski Młodzików w lekkiej atletyce – Mały Memoriał Janusza Kusocińskiego 2012 gdzie spotkali się najlepsi lekkoatleci Polski, którzy wywalczyli start w zawodach ustanawiając najlepsze wyniki sportowe w mistrzostwach międzywojewódzkich.

Aleksandra Dzwigała rozgrzewa się przed skokiem na Mistrzostwach Polski

Aleksandra Dzwigała – zawodniczka OKLA Ostrołęka i uczennica Gimnazjum nr 4 w Ostrołęce po drodze do Mistrzostw Polski zdobyła cztery złote medale wygrywając – miting lekkoatletyczny OKLA, mistrzostwa międzypowiatowe, Mistrzostwa Mazowsza i Międzywojewódzkie Mistrzostwa w skoku w dal, na których wywalczyła przepustkę do Mistrzostw Polski.

Ola, podopieczna Trenera Bartosza Witkowskiego na Mistrzostwach Polski zakwalifikowała się do ścisłego finału i pomiędzy ośmioma najlepszymi skoczkiniami w Polsce wywalczyła ostatecznie czwarte miejsce skacząc w dal 5,22cm.

Do Mistrzostw Polski przygotowywał Olę również nauczyciel WF z Gimnazjum nr 4 Pan Marek Rogala, który zaszczepił u niej miłość do sportu już w czwartej klasie szkoły podstawowej. Pod Jego również kierunkiem Ola rozwija swój sportowy talent do dzisiaj dzieląc czas pomiędzy sport i muzykę, OKLĘ i Teatr Buffo gdzie obecnie uczy się śpiewu, tańca i aktorstwa.

Warto przypomnieć, że Aleksandra Dzwigała jest wielokrotną Mistrzynią Mazowsza i Międzywojewódzką Mistrzynią również w biegach a także członkinią kadry lekkoatletycznej Mazowsza. W tym sezonie spróbowała swoich sił w skoku w dal i zaskoczyła wszystkich wspaniałymi wynikami.