zdjecie 1233
zdjecie 1233

Mityng młodzików z mistrzem olimpijskim (zdjęcia)

Lekkoatletyka 19 września 2017 1 Komentarz

Lekkoatleci z całego regionu wzięli udział w mityngu młodzików organizowanym przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki. Gościem specjalnym imprezy był dwukrotny mistrz olimpijski Tomasz Majewski. Padło wiele interesujących rezultatów.

Już od samego wejścia na stadion Tomasz Majewski mógł liczyć na kolejkę osób chcących zrobić sobie z nim zdjęcie lub zdobyć autograf. Jak zaznaczył sam sportowiec, on też zaczynał na małych arenach, by później stopniowo przenosić się na coraz większe zawody. - Przykładajcie się, startujcie, bijcie rekordy życiowe i zdobywajcie medale - życzył młodym sportowcom. Ci z kolei posłuchali się mistrza i oklaskiwani przez niego osiągali wiele ciekawych wyników.

W biegu na 60 m dziewcząt zwyciężyła Oliwia Napiórkowska. 11-letnia zawodniczka OKLA Ostrołęka uzyskała czas 9.45s, druga na mecie była Małgorzata Wierzbowska z UKS Siódemka Ostrołęka - 9.52s, a trzecia Kornelia Zbiczyńska z OKLA - 9.58s. Ciekawie u dziewcząt było także w koronnej konkurencji mistrza olimpijskiego - pchnięciu kulą. Wygrała Gabriela Pszczoła z wynikiem 11.99s, druga była Julia Mroczkowska - 8.54m, a trzecia Marta Gontarz - 8.32m. W tej rywalizacji całe podium wypełniły zawodniczki OKLA Ostrołęka.

Na 100 m chłopców najszybszy był Miłosz Markowski z UKS Siódemka - 13.27s, drugi był Dorian Turyk z OKLA - 13.62s, a trzeci Mateusz Polewacz, także z OKLA, z wynikiem 14.13s. Z kolei w skoku w dal wygrał Miłosz Markowski z Siódemki - 5.09m przed Piotrem Podbielskim z OKLA - 4.42m. Rzut dyskiem - w tej konkurencji u dziewcząt całe podium obsadziła OKLA. Pierwsze miejsce zdobyła Julia Mroczkowska - 31.73m, przed Katarzyną Stefko - 29.94m i Antoniną Krupką - 27.32m.

Więcej wyników opublikujemy już wkrótce w naszym serwisie, po uzyskaniu komunikatu końcowego od organizatora. Zapraszamy do galerii zdjęć z mityngu.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:

Komentarze

...
17:02, 20 września 2017

Miłosz

Na 100 m chłopców najszybszy był Miłosz Markowski z UKS Siódemka - 13.27s, podobnie jak w skoku w dal - 5.09m. Pozdrawiam i proszę o sprostowanie.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.