MKS Narew postawi na młodzież w czwartej lidze

Piłka nożna 12 sierpnia 2015 7 Komentarzy

Piłkarze Narwi Ostrołęka nie pojechali na pierwszy mecz IV ligi mazowieckiej w sezonie 2015/16. Klub został ukarany walkowerem i karą finansową za odpuszczenie meczu. Zespół będzie jednak kontynuował rozgrywki, choć wystąpi w mocno okrojonym składzie, stworzonym głównie z bardzo młodych piłkarzy.

Piłkarze Narwi Ostrołęka nie pojechali na pierwszy mecz IV ligi mazowieckiej w sezonie 2015/16. Klub został ukarany walkowerem i karą finansową za odpuszczenie meczu. Zespół będzie jednak kontynuował rozgrywki, choć wystąpi w mocno okrojonym składzie, stworzonym głównie z bardzo młodych piłkarzy.

Działacze Narwi powoli uspokajają sytuację. Ostatnie zamieszanie nie wpłynęło korzystnie na wizerunek klubu, lecz sytuacja wydaje się być coraz bardziej opanowana. Klub w ostatnim czasie spłacił kilkunastotysięczny dług wobec Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej, nie posiada także zadłużenie wobec związku okręgowego. Sytuacja finansowa uległa poprawie, dzięki czemu klub nie miał problemów z otrzymaniem licencji na grę w IV lidze.

- Potwierdzam, że na dzień dzisiejszy Miejski Klub Sportowy Narew Ostrołęka nie posiada zadłużenia wobec okręgu - informuje nas Jacek Chądzyński, sekretarz COOZPN - Klub otrzymał licencję od Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej na udział w rozgrywkach IV ligi mazowieckiej gr. północnej.

To jednak koniec dobrych wiadomości, związanych z występami Narwi w obecnym sezonie IV ligi. Drużyna nie przystąpiła do meczu pierwszej kolejki - wyjazdowe spotkanie z Koroną Szydłowo zakończyło się walkowerem dla rywala, a to oznacza karę finansową od MZPN. Klub z Ostrołęki zapłacić będzie musiał trzy tysiące złotych. Walkower dla Szydłowa był m.in. wynikiem sporego nieporozumienia na linii zarząd - zawodnicy, chodzi tu głównie o Pawła Gawrycha, Daniela Wargulewskiego, Piotra Kubata i Mateusza Pełtaka. Dzień przed rozpoczęciem rozgrywek IV ligi zawodnicy otrzymali zwolnienie z klubu na rzecz Korony Ostrołęka, ale nie wiedzieć czemu... zostali jednocześnie zgłoszeni do ligi przez MKS Narew. Nie pojawili się na zbiórce meczowej, więc klub zapowiedział wyciągnięcie wobec nich konsekwencji. W poniedziałek do COOZPN wpłynęły dokumenty o półrocznym zawieszeniu zawodników.

- Do okręgu wpłynęła dokumentacja o zawieszeniu zawodników, lecz jest ona niekompletna. Na podstawie przesłanych pism w oparciu o uchwałę PZPN VIII/124 z dn. 14.07.2015 w sprawie statusu zawodników oraz zasad zmian przynależności klubowej nie ma podstaw do zawieszenia zawodników zarówno przez klub, jak i przez okręg - stwierdza Chądzyński.

Wspomniani piłkarze mogą więc spać spokojnie, gdyż zawieszenie w prawach zawodnika im nie grozi, może ich jednak jeszcze czekać zamieszanie związane ze zmianą barw klubowych, ponieważ są oni dalej zgłoszeni do IV ligi. Według przepisów, w takim wypadku będą oni mogli zagrać w Koronie Ostrołęka dopiero w rundzie wiosennej sezonu 2015/16. Zarząd OTS Korona robi jednak wszystko, by wyjaśnić sytuację i doprowadzić do możliwości gry Wargulewskiego, Pełtaka, Kubata i Gawrycha w barwach Korony jeszcze jesienią.

Co dalej z Narwią? Klub zarządzany będzie przez nowego prezesa, gdyż Robert Bartkowski zrezygnował z pełnionej funkcji. Z naszych informacji wynika też, że drużyna juniorów zostanie wycofana z I ligi mazowieckiej w swojej kategorii wiekowej i wystąpi w IV lidze seniorów. Zespół zagra pod wodzą nowego trenera i nie będzie nim Mirosław Grzyb, który prowadził treningi w okresie przygotowawczym. Najbliższy mecz Narwi zaplanowano na sobotę 15 sierpnia na godzinę 14.30. Niebiesko-czerwoni na stadionie przy ul. Witosa podejmą Huragan Wołomin.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
14:36, 12 sierpnia 2015

syrng

jak można podpisać zwolnienie z klubu i dwa dni później zawiesić chłopaków? jakiś żart chyba ..........


...
15:09, 12 sierpnia 2015

skutek

tak właśnie wyglądają rządy PiSu


...
16:08, 12 sierpnia 2015

Gość

skutek  napisał(a):
tak właśnie wyglądają rządy PiSu


gdzie z tą polityką! won gościu


...
17:51, 12 sierpnia 2015

Gość

skutek  napisał(a):
tak właśnie wyglądają rządy PiSu


jakiego PiSu człowieku?
Bartkowski nie ma z PiSem nic wspólnego...
jeśli już chcesz mieszać politykę do sportu to bliżej Koronie do PiSu poprzez przełożonego papierowego prezesa Korony... bo każdy wie ile prezes ma do powiedzenia w klubie, a ile jego szef ;)


...
21:28, 12 sierpnia 2015

Gość

skutek  napisał(a):
tak właśnie wyglądają rządy PiSu

Padalcu nie próbuj łączyć polityki do sportu! Aż boli że takie prymitywne jednostki  sa na świecie...


...
08:54, 13 sierpnia 2015

Gość

Bartkowski to żołnierz ostrołęckiego pisu.Posłuszny wkonawca poleceń poprzedniego przewodniczącego rady miasta.Dzięki niemu ,,pracuje, , na basenie.Koroną z tylnego siedzenia rządzi juchas.Task to wygląda na teraz.


...
09:12, 13 sierpnia 2015

Gość

cytat: Bartkowski to żołnierz ostrołęckiego pisu.Posłuszny wkonawca poleceń poprzedniego przewodniczącego rady miasta.Dzięki niemu ,,pracuje, , na basenie.Koroną z tylnego siedzenia rządzi juchas.Task to wygląda na teraz.

Jedna ważna poprawka kolego. Bartkowski to BYŁ żołnierz ostrołęckiego pisu. tak jak i przewodniczący były BYŁ w pisie. Poznali się na jednym jak i drugim i polecieli. Z basenu też są na wylocie. Juchas też jest na wylocie więc może coś się zmieni w klubach. Teraz będzie prezesem korony Brzuzy a Narwi jakiś inny przydupas maciakaSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.