MLK w Łomży: Ostrołęczanie deklasują kolejnego rywala

Koszykówka 13 stycznia 2016 Komentarzy

To było kolejne udane spotkanie koszykarzy Met-Plast Kolor Ostrołęka. Nasz zespół występujący w Miejskiej Lidze Koszykówki w Łomży pokonał ekipę +40 różnicą aż 34 punktów. Tym samym ostrołęczanie potwierdzają aspiracje do zdobycia tytułu mistrzowskiego.

Zwycięzcę meczu wskazała postawa obu drużyn już w pierwszej kwarcie, zawodnicy Met-Plast Kolor grali fantastyczne zawody i prowadzili już 24:9. Do historii przejdzie wynik drugiej kwarty, ostrołęczanie zaprezentowali doskonałą postawę w defensywie i wygrali tę odsłonę 22:0! Tym samym do przerwy wynik brzmiał 46:9 na korzyść naszych koszykarzy.

Korzystny rezultat pozwolił ostrołęczanom na rozluźnienie i to właśnie z tego wynikała ich postawa w drugiej części meczu. Rywale grali ambitnie i w efekcie swojej dobrej gry w trzeciej oraz czwartej kwarcie zmniejszyli rozmiary porażki o trzy punkty. Ostatecznie to jednak Met-Plast Kolor wygrał 74:40. Ostrołęczanie mają na swoim koncie pięć zwycięstw i dwie porażki.

+40 - Met Plast Kolor Ostrołęka 40:74 (9:24, 0:22, 14:16, 17:12)

Met-Plast Kolor: Baczewski 6, Bloch 15, Gniazdowski 6, Klusek 18, Kochański 6, Kuchciński 2, Morawski 4, Szuster 17, Zdanowicz 0.