zdjecie 2262

Młodzi bramkarze szkolili się w Ostrołęce [ZDJĘCIA]

Piłka nożna 16 maja 2016 Komentarzy

Kilkunastu bramkarzy z Mazowsza oraz Warmii i Mazur wzięło udział w warsztatach bramkarskich, organizowanych przez Akademię Bramkarzy Goalkeeper.  Na zajęciach z trenerami Danielem Okuniewskim i Siergiejem Szypowskim nie zabrakło także ostrołęckiej młodzieży.

Kilkunastu bramkarzy z Mazowsza oraz Warmii i Mazur wzięło udział w warsztatach bramkarskich, organizowanych przez Akademię Bramkarzy Goalkeeper. Na zajęciach z trenerami Danielem Okuniewskim i
Siergiejem Szypowskim nie zabrakło także ostrołęckiej młodzieży.

Podczas porannej sesji treningowej w sobotę 14 maja z trenerami pracowało dziesięciu młodych golkiperów, w niedzielę ich liczba wzrosła nawet do szesnastu. Ich wiek oraz poziom gry był zróżnicowany, ale nie przeszkadzało to w przeprowadzeniu efektywnych zajęć. Jak podkreśla trener Daniel Okuniewski, nasze miasto może być prawdziwą kuźnią bramkarskich talentów.

- Przyjeżdżamy do Ostrołęki z warsztatami, ponieważ jest zainteresowanie ze strony młodzieży - mówi Okuniewski. - Kilku bramkarzy z tego miasta przyjeżdżało na nasze zajęcia nawet do Ostródy, dlatego zdecydowaliśmy się na przeprowadzenie takich warsztatów tu na miejscu - stwierdza.

Akademia Bramkarzy Goalkeeper ma swoją siedzibę w Biskupcu. Na zajęcia do Ostrołęki również przyjechali bramkarze z klubów Warmii i Mazur. Trener akademii wyjaśnił dlaczego warto postawić na indywidualny trening bramkarski, oprócz tego w klubach.

- Trening bramkarski w klubach jest często zbyt ogólny, a podczas warsztatów młodzież ma szansę pracować z trenerem z najwyższej półki. Trener Szypowski do niedawna szkolił bramkarzy w ekstraklasie, czterech jego wychowanków gra obecnie na najwyższym poziomie w Polsce. Można się sporo od niego nauczyć - mówi Okuniewski.

Warsztaty poprowadzili trenerzy Daniel Okuniewki i Siergiej Szypowski. Pierwszy z nich to koordynator szkolenia bramkarzy w Warmińsko-Mazurskim Związku Piłki Nożnej. Z kolei Szypowski pochodzi z Rosji, był bramkarzem m.in. Szachtara Donieck, Hutnika Kraków i Pogoni Szczecin, w polskiej ekstraklasie rozegrał ponad 160 meczów, a następnie został trenerem bramkarzy w takich klubach jak Pogoń Szczecin, Polonia Warszawa czy Flota Świnoujście.

Kolejna ostrołęcka edycja warsztatów z duetem Okuniewski-Szypowski jest planowana w przyszłym miesiącu. Więcej informacji przeczytać będzie można w naszym serwisie sportowym.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Zdjęcia do artykułu:
Zobacz więcej zdjęć ...
Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.