Spory pech Pyrys-Bud Nike na początek walki o II ligę

Siatkówka 14 maja 2016 Komentarzy

Pyrys-Bud Nike Ostrołęka nie zaliczy do udanych początku turnieju finałowego III ligi w Stargardzie Szczecińskim. Siatkarki z Ostrołęki przegrały z Marbą Sędziszów Małopolski, a do tego straciły Magdalenę Piersę, która doznała kontuzji w pierwszym secie.

Do połowy pierwszej partii na parkiecie klubu KS Spójnia toczyła się wyrównana walka. Wtedy jednak groźnie wyglądającej kontuzji kolana doznała Magdalena Piersa. Zawodniczka Pyrys-Bud Nike została odwieziona do szpitala, gdzie przechodzi badania. Sam fakt poważnie wyglądającego urazu oraz brak zawodniczki wpłynął znacząco na jakość gry Nike.

Ostrołęckie siatkarki przegrały pierwszą i drugą partię, lecz oddech złapały na początku trzeciej odsłony. Prowadziły nawet 7:1 oraz 17:11, lecz rywalki nie złożyły broni i dopięły swego, wygrywając także ten set oraz cały mecz 3:0. Porażka w pierwszym spotkaniu sprawia, że szanse ostrołęczanek na awans do II ligi spadły praktycznie do minimum. Awans wywalczy tylko najlepsza drużyna turnieju w Stargardzie Szczecińskim.

W pierwszym piątkowym meczu Spójnia Stargard Szczeciński wygrała z AZS Uniwersytet Przyrodniczy Wrocław 3:2. Dziś kolejny dzień rywalizacji - o godzinie 20.00 siatkarki Pyrys-Bud Nike zmierzą się z miejscową Spójnią. Życzymy powodzenia, a kontuzjowanej zawodniczce - oczywiście dużo zdrowia.