Młodziczki Nike nie zagrają w finale Mistrzostw Polski

Siatkówka 23 kwietnia 2013 Komentarzy

Młodziczki OTPS Nike Ostrołęka zajęły trzecie miejsce w turnieju półfinałowym Mistrzostw Polski, który odbył się w ubiegły weekend w Malborku. Ostrołęczanki, mimo ambitnej walki, muszą zadowolić się miejscami 9-12 w kraju.

Turniej półfinałowy ostrołęckie siatkarki rozpoczęły w sobotę od dwóch porażek. Rano podopieczne Dariusza Werpachowskiego uległy Legionovii Legionowo. Wpływ na wynik miał na pewno pierwszy set, pechowo przegrany 24:26. W kolejnym wyraźnie lepsze były już siatkarki z Legionowa. Sobotnie popołudnie przyniosło mecz z faworytkami turnieju, Orłem Malbork. Gospodynie wyraźnie wygrały oba sety i udowodniły swoją przynależność do krajowej czołówki.

Na pocieszenie ostrołęckie siatkarki w niedzielę wygrały 2:1 z ekipą Dangfil Tomaszów Mazowiecki. W całym turnieju siatkarki z Ostrołęki zajęły trzecie miejsce i zostały sklasyfikowane na miejscach 9-12 w Polsce. Jest to duży sukces ostrołęckiej siatkówki, gdyż w Mistrzostwach Polski młodziczek wystartowało około 300 drużyn ze wszystkich województw.

W zespole Nike od września 2012 r. wystąpiły: Paulina Niedźwiecka, Michalina Liszewska, Aleksandra Piersa, Magdalena Piersa. Kaja Kędzierska, Klaudia Jadczak, Paulina Trzcińska, Julia Serowiecka, Kinga Radzka, Katarzyna Majewska, Magdalena Wiszowata, Natalia Ossowska, Patrycja Mierzejewska, Klaudia Chełstowska, Karolina Kośka, Aleksandra Mierzejewska, Kinga Wyszomirska.