Młodziczki Nike trzecie w turnieju I ligi

Siatkówka 12 grudnia 2016 Komentarzy

Młodziczki OTPS Nike Ostrołęka pod wodzą trener Urszuli Iwaniuk zajęły trzecie miejsce w drugim turnieju I ligi młodziczek, którego gospodarzem był klub Atena Warszawa. Ostrołęczanki wygrały trzy spotkania, poniosły też dwie porażki.

Młodziczki OTPS Nike Ostrołęka pod wodzą trener Urszuli Iwaniuk zajęły trzecie miejsce w drugim turnieju I ligi młodziczek, którego gospodarzem był klub Atena Warszawa. Ostrołęczanki wygrały trzy spotkania, poniosły też dwie porażki.

Ostrołęckie siatkarki rozpoczęły rywalizację meczem z UKS SMS Warszawa. Grunt to dobry początek, więc Nike wygrywa 2:0 (23, 18) i udanie wchodzi w turniej. Następne spotkanie z Esperanto Warszawa ma dużo bardziej dramatyczny przebieg. Pierwszego seta Nike wygrywa do 14, ale w kolejnym po emocjonującej końcówce przegrywa do 23. Tie-break jest jednak na korzyść naszych dziewczyn - 15:12 i w całym meczu 2:1. O trzecie zwycięstwo Nike powalczyło z MOS Wola II Warszawa. Tu było zdecydowanie najłatwiej - Nike wygrywa 2:0 (13, 18) i pierwszy dzień turnieju kończy z kompletem zwycięstw.

Następny dzień przyniósł Nike spore wyzwania - były to bowiem mecze z MOS Wola Warszawa i gospodyniami - Ateną. Pierwsze z tych spotkań rozpoczęło się od wyrównanego, lecz wygranego przez warszawianki seta 25:22. W kolejnym MOS wygrywa do 14 i oznacza to pierwszą ligową porażkę Nike w tym turnieju. W meczu z Ateną było podobnie - gospodynie przypieczętowały swoją wygraną w turnieju, wygrywając z Ostrołęką 2:0. Dla naszych siatkarek oznaczało to trzecie miejsce w całym turnieju. W naszym zespole wyróżniona została Wiktoria Lipka.

Po dwóch turniejach młodziczek Nike znajduje się na trzecim miejscu w ogólnej klasyfikacji z dorobkiem 80 punktów. Prowadzą warszawskie zespoły - Atena i MOS - po 85 pkt. Następny turniej I ligi rozegrany zostanie w dniach 14-15 stycznia 2017 r., a gospodarzem będzie MOS Wola.

Prezes klubu Dariusz Piersa cieszy się z postawy swoich siatkarek, zwrócił też uwagę na szczegół, bez którego występ młodych zawodniczek na turnieju w Warszawie mógłby nie być tak bardzo udany.

- Chciałem podziękować państwu Karolinie i Grzegorzowi Lendzioszek za ufundowanie pięknych strojów dla naszych młodziczek, w których siatkarki pierwszy raz zaprezentowały się właśnie na tym turnieju - mówi prezes Piersa.

Klasyfikacja końcowa drugiego turnieju I ligi mazowieckiej młodziczek:

1. Atena Warszawa - 10 pkt;
2. MOS Wola Warszawa - 9 pkt;
3. Nike Ostrołęka - 8 pkt;
4. Esperanto Warszawa - 7 pkt;
5. SMS Warszawa - 6 pkt;
6. MOS Wola II Warszawa - 5 pkt;

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.