Młodziczki Nike wicemistrzyniami Mazowsza!

Siatkówka 15 marca 2016 Komentarzy

Młodziczki OTPS Nike Ostrołęka zajęły drugie miejsce podczas turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza, który odbył się w ubiegły weekend w Legionowie. Na szyjach szczęśliwych zawodniczek oraz trenera Tomasza Pakieły zawisły srebrne medale.

Rywalkami Nike w turnieju finałowym w Legionowie były zespoły miejscowej Legionovii oraz MOS Wola Warszawa i Dębina Nieporęt. W pierwszym spotkaniu ostrołęczanki stoczyły wyczerpującą walkę ze stołeczną drużyną. Podopieczne Tomasza Pakieły pechowo przegrały pierwszego seta 23:25, w drugim wyraźnie wygrały do 16 i o losach meczu musiał rozstrzygnąć tie-break. W nim o dwa punkty lepsze okazały się siatkarki MOS Wola - przyszłe mistrzynie województwa.

Pech prześladował ostrołęckie siatkarki także podczas meczu z Dębiną Nieporęt. Rywalki skrzętnie wykorzystywały każdy błąd reprezentantek Ostrołęki i same dołożyły do tego swoją dobrą grę, dzięki czemu wygrały 2:0, w setach do 25 i 22. Wydawało się, że w drugim dniu turnieju ciężko będzie o wskoczeniu na podium, tym bardziej, że ostatnim rywalem była ekipa Legionovii. Ściany sprzyjają gospodarzom, ale siatkówka po raz kolejny pokazała swoje piękno i nieprzewidywalność.

W niedzielnym meczu ostrołęczanki wygrały z gospodyniami 2:0, kontrolując boiskowe wydarzenia. Wynik ten sprawił, że to nazwa Nike Ostrołęka widniała w rubryce wicemistrzyń Mazowsza. Dzięki temu sukcesowi podopieczne Tomasza Pakieły będą walczyć dalej o Mistrzostwo Polski. Siatkarkom i trenerowi gratulujemy, życząc kolejnych sukcesów.