zdjecie 7612

Młodzież z regionu w turniejach "Świt Cup"

Piłka nożna 22 grudnia 2016 3 Komentarze

W ubiegły weekend hala sportowa w Baranowie gościła najlepszych młodych piłkarzy z naszego regionu podczas turnieju "Świt Cup 2016". W sobotę do rywalizacji przystąpiły roczniki 2006/2007, w niedzielę - 2002/2003. Zwyciężyły ekipy Świtu Baranowo i Kurpika II Kadzidło. Zobacz wyniki.

W ubiegły weekend hala sportowa w Baranowie gościła najlepszych młodych piłkarzy z naszego regionu podczas turnieju "Świt Cup 2016". W sobotę do rywalizacji przystąpiły roczniki 2006/2007, w niedzielę - 2002/2003. Zwyciężyły ekipy Świtu Baranowo i Kurpika II Kadzidło. Zobacz wyniki.

W sobotę 17 grudnia do Baranowa przyjechali piłkarze z roczników 2006/07. Do rywalizacji zgłosiło się osiem drużyn, głównie z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego. Zespoły rozegrały turniej systemem "każdy z każdym", drużyny miały więc do rozegrania po siedem emocjonujących meczów. Najlepsi okazali się młodzi piłkarze Świtu Baranowo, zdobywając 17 punktów i bilans bramkowy 14:2. Z 13 punktami na drugim miejscu finiszowała Korona Ostrołęka pod wodzą trenera Tomasza Jóźwiaka. Trzecie miejsce zajął Orzeł II Sypniewo z dorobkiem 12 punktów. Kolejne lokaty zajęli piłkarze Orła I Sypniewo (12 pkt), Korona II Ostrołęka (9 pkt), Kurpik Kadzidło (8 pkt), Kurpik II Kadzidło (7 pkt) i Świt II Baranowo (1 pkt). Najlepszym bramkarzem został Bartosz Zembrzuski ze Świtu Baranowo, najlepszym strzlcem Hubert Tyska z Orła II Sypniewo, a najlepszym zawodnikiem Wiktor Łyziński z Korony Ostrołęka.

Dzień później na parkiet wybiegli starsi gracze - 13 i 14 latkowie. Tym razem zagrało 11 drużyn, podzielone one zostały na dwie grupy - 5 i 6 zespołową. Po fazie grupowej najlepsze ekipy spotkały się w półfinałach, w których Świt Baranowo uległ Kurpikowi II Kadzidło 0:4, a w pojedynku dwóch zespołów Orła Sypniewo lepsza okazała się pierwsza z nich wynikiem 4:0. W meczu o trzecie miejsce Świt pokonał Orzeł II 1:0, a w pojedynku finałowym Kurpik II Kadzidło wygrał z Orłem Sypniewo po rzutach karnych (w regulaminowym czasie gry było 2:2). Kolejne miejsca zajęli:  4. Orzeł II Sypniewo, 5. WKS Rząśnik, 6. Narew II Ostrołęka, 7. Narew I Ostrołęka, 8. Kurpika Kadzidło dziewczęta, 9. Kurpik II Kadzidło, 10. Świt II Baranowo, 11. Świt Baranowo dziewczęta. Najlepszym bramkarzem turnieju został Bartosz Stolarczyk (Świt Baranowo I), najlepszym strzelcem Jakub Tyska (Orzeł I Sypniewo).

Warto podkreślić, że po raz pierwszy od wielu miesięcy na boisku oglądać mogliśmy piłkarzy Narwi Ostrołęka, oczywiście w niedzielnym turnieju. Podopieczni Cezarego Kowalczyka zapisali się w historii nowej Narwi, gdyż był to pierwszy turniej od czasu reaktywacji klubu (od września 2016).

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
09:33, 22 grudnia 2016

Gość

coś nie udany turniej dla narwi co to jest za rocznik?


...
10:44, 22 grudnia 2016

Gość

  napisał(a):
coś nie udany turniej dla narwi co to jest za rocznik?


turniej właśnie całkiem dobry. byłem i widziałem :) trochę pecha w decydujących momentach ale podium było naprawdę blisko. no i jakby wystawili jedną drużynę, to jakościowo było by lepiej. Bardzo ciekawie wyglądała drużyna Orła Sypniewo i ten Tyska


...
10:55, 22 grudnia 2016

Gość

jak by była mocna druzyna to taki turniej powinna wygrac a druzyny nie byly zbyt wymagajaceSerwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.