Młodzicy UKS Olimp Ostrołęka awansowali do I ligi

Siatkówka 20 grudnia 2016 Komentarzy

Młodzicy UKS Olimp Ostrołęka mogą uznać grudzień za udany miesiąc. Zawodnicy prowadzeni przez Norberta Majkowskiego najpierw zajęli drugie miejsce na turnieju w Białej Podlaskiej, a następnie wywalczyli awans do I ligi mazowieckiej podczas trzeciego turnieju II ligi w Międzyborowie. Rok kończy się więc pozytywnym akcentem.

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu (fot. archiwum eOstroleka.pl)W dniach 10-11 grudnia młodzicy Olimpu Ostrołęka wzięli udział w turnieju w Białej Podlaskiej. Był to ostatni sprawdzian przed trzecim turniejem II ligi. W fazie grupowej podopieczni Norberta Majkowskiego wygrali wszystkie spotkania - z Plasem Warszawa 2:1, Serbinowem Biała Podlaska 2:0 i BAS Białystok 2:0. W półfinale dobra passa została podtrzymana, gdyż ostrołęccy gracze zwyciężyli z Wrzosem Międzyborów 2:0. Zastopowani zostali dopiero w pojedynku finałowym, gdzie lepszy w stosunku 2:0 był zespół Metra Warszawa.

Dobre wyniki podczas turnieju w Białej Podlaskiej nie okazały się przypadkiem, co Olimp potwierdził w kolejny weekend 17-18 grudnia. W Międzyborowie doszło do kolejnych rozstrzygnięć w II lidze mazowieckiej młodzików. Olimp zaprezentował się z dobrej strony, pokonując Metro Warszawa II 2:1, KPS Siedlce 2:0, MDK Warszawa 2:0 i MOS Wola Warszawa III 2:0. Jedyną porażkę nasi siatkarze odnotowali z Huraganem Wołomin 0:2. Dało to jednak drugie miejsce w turnieju i awans do I ligi. Jest to powrót młodzików Olimpu do tej klasy rozgrywkowej po tym jak spadli z niej w pierwszym turnieju ligowym.

Ostatni czas był intensywny dla młodzików Olimpu. W ciągu trzech miesięcy wzięli oni udział w sześciu dwu lub trzydniowych turniejach. Trener ocenia ten czas pozytywnie.

- Cieszy fakt, że intensywny okres pracy treningowej oraz udział w turniejach przynosi efekty w postaci coraz lepszej postawy zespołu. Do niedawna pokonanie przeciwników takich jak MDK Warszawa czy Plas Warszawa wydawało się naszym zawodnikom mało realne a teraz stało się faktem. Przed nami jeszcze dużo pracy ale postępy cieszą. W zespole drzemie spory potencjał, nieżle prezentujemy się fizycznie na tle przeciwników ale poszczególni zawodnicy muszą pracować nad umiejętnościami siatkarskimi i dojrzałością na boisku - mówi trener zespołu Norbert Majkowski.

Skład zespołu młodzików UKS Olimp: Bartłomiej Subzda, Piotr Konopka, Kacper Kord, Andrzej Kaczyński, Adrian Siok, Wiktor Dmochowski, Michał Ogonowski, Dominik Opęchowski, Piotr Wojs, Hubert Tusiński, Filip Ogonowski, Aleksander Szewczyk, Maksymilian Murawski, Jakub Dmochowski, Patryk Brzostek. Trener: Norbert Majkowski.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.