Murapol Cup 2016. Gracz z Ostrołęki na testach w Jagiellonii

Piłka nożna 14 czerwca 2016 4 Komentarze

Zawodnik ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej Adam Zięba wziął udział w niezwykle prestiżowym turnieju piłkarskim Murapol Cup 2016 w Krakowie. Zwycięzcą imprezy został Manchester United, a ostrołęczanin pokazał się z dobrej strony przebywając na testach w Jagiellonii Białystok.

Zawodnik ostrołęckiej Akademii Piłki Nożnej Adam Zięba wziął udział w niezwykle prestiżowym turnieju piłkarskim Murapol Cup 2016 w Krakowie. Zwycięzcą imprezy został Manchester United, a ostrołęczanin pokazał się z dobrej strony przebywając na testach w Jagiellonii Białystok.

Piłkarze Jagi przystąpili do Murapol Cup w dość eksperymentalnym zestawieniu, gdyż oprócz Zięby testowano także trzech piłkarzy z Ełku. Turniej organizowany przez Akademię Piłkarską 21 z Krakowa był niezwykle mocno obsadzony - nie brakowało najsilniejszych drużyn z całej Europy, m.in. z Anglii, Ukrainy, Szwecji, Holandii czy Niemiec.

Fazę grupową Jagiellonia rozpoczęła od remisu z Evertonem 1:1. W kolejnym spotkaniu lepsi od białostocczan okazali się gospodarze z AP 21 Kraków, wygrywając 4:2. Również mecz z Dynamem Kijów nie przyniósł przełamania, gdyż Ukraińcy okazali się lepsi i zwyciężyli 2:0. Podopieczni Łukasza Tupalskiego bardzo dobrze zagrali jednak w dwóch ostatnich meczach grupowych. Najpierw pokonali oni szwedzkie Malmoe 1:0, a następnie ograli Ruch Chorzów 2:0. Czwarte miejsce w grupie pozwoliło na awans do ćwierćfinału.

Tam czekała już jednak niezwykle mocna ekipa Heerenveen. Holendrzy byli rewelacją turnieju, pokonali Jagę 3:1 i zaszli aż do finału, w którym po zaciętym meczu ulegli Manchesterowi United. Jagiellonii pozostało walczyć o miejsca 5-8. Najpierw doszło do rewanżu z Malmoe, w którym żółto-czerwoni przegrali po rzutach karnych, a w decydującym o 7. miejscu spotkaniu Jaga uległa Borussii Dortmund 1:2. Ostatecznie gracze z Białegostoku z ostrołęczaninem w składzie zajęli ósme miejsce w końcowej tabeli turnieju.

11-letni Adam Zięba podczas turnieju zagrał na prawym skrzydle i pokazał się z dobrej strony, dzięki czemu być może będzie mógł liczyć na kolejne zaproszenia od Jagiellonii. Dla wszystkich młodych piłkarzy Murapol Cup był wielkim przeżyciem za sprawą gości specjalnych, którymi byli reprezentanci Polski z selekcjonerem Adamem Nawałką na czele. Młodzi piłkarze mogli podziwiać trening naszej kadry na stadionie Wisły Kraków.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze

...
11:12, 14 czerwca 2016

Gość

Zięba to kawał grajka :O Byłem na meczu z Ostrovią w lidze tego rocznika i ma papiery na granie. Byle poszedł dobrą drogą


...
16:04, 14 czerwca 2016

mario

APN ma więcej takich perełek i jak tak dalej pójdzie to wychowają nowe Kapustki :)


...
16:07, 14 czerwca 2016

Gość

w jadze gra były zawodnik korony slowik damian


...
09:46, 15 czerwca 2016

znający temat

Sory ale Damian gra w MOSP Białystok, a to jak na razie nie jest Jagiellonia.Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.