Nadnarwianka wyrównała, ale KS CK Troszyn zrobił swoje. Troszynianie w finale Pucharu Polski

Piłka nożna 09 października 2024 0 Komentarzy

KS CK Troszyn zwyciężył z Nadnarwianką Pułtusk 4:2 w półfinale okręgowego Pucharu Polski i zameldował się w finale. Troszynianie wygrywali do przerwy 2:0, pozwolili gospodarzom wyrównać, ale ostatecznie po ciężkim meczu przechylili szalę na swoją stronę.

Po pierwszej połowie troszynianie prowadzili 2:0. Pierwszego gola strzelił Kacper Matusiak po podaniu Daniela Charkiewicza. Drugiego dorzucił niezawodny Edgardo Ruiz, wykorzystując rzut karny. Gospodarze nie poddawali się jednak i po zmianie stron zdobyli kontaktowego gola, a w 62. minucie wyrównali. Oba trafienia zapisał na koncie Mateusz Kaźmierczak.

Kibice gospodarzy zapewne z nadzieją czekali na rzuty karne (w okręgowym pucharze nie gra się dogrywek), karny był, ale dla zespołu z Troszyna. W 73. minucie zrobiło się 3:2 dla czwartoligowców, a skutecznie jedenastkę wykonał Radosław Zyśk. Nadnarwianka walczyła o wyrównanie, ale w doliczonym czasie gry przyjezdni podwyższyli wynik, za sprawą Jakuba Tyski.

W drugim meczu półfinałowym Żbik Nasielsk podejmował Wkrę Żuromin. Wynik podamy wkrótce.