Narew Ostrołęka: Jak może wyglądać jubileusz 60-lecia klubu?

Piłka nożna 23 stycznia 2022 1 Komentarz

MZKS Narew Ostrołęka to klub z wielką tradycją. W tym roku skończy 60 lat. Jak się dowiedzieliśmy, będzie to okazja do świętowania razem z kibicami oraz osobami zasłużonymi dla niebiesko-czerwonych.

27 lipca 1962 roku - właśnie wtedy z połączenia Turbiny Ostrołęka i Celulozy Ostrołęka powstał Międzyzakładowy Klub Sportowy w Ostrołęce, czyli MZKS, który później zmienił nazwę na MZKS Narew Ostrołęka.

Oznacza to, że w tym roku obchodzony będzie jubileusz 60-lecia klubu. Udało nam się ustalić, że planowane są ciekawe uroczystości i już dziś możemy uchylić rąbka tajemnicy dla kibiców niebiesko-czerwonych.

Aby patrzeć w przyszłość, należy pamiętać o przeszłości. Udało nam się ustalić, że w ramach obchodów 60-lecia Narwi Ostrołęka planowany jest więc mecz oldbojów, coś na wzór meczu pokoleń, który odbył się w 2018 roku w Ostrołęce i był doskonałą okazją do wspomnień. Na jednym boisku spotkali się wówczas piłkarze, którzy przez wiele lat stanowili o sile niebiesko-czerwonej drużyny.

Z okazji jubileuszu Narwi planowane jest także wręczenie odznak Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej oraz Ciechanowsko-Ostrołęckiego Okręowego Związku Piłki Nożnej. Trafić one mają do osób zasłużonych dla ostrołęckiej piłki.

Niewykluczone, że kibice obejrzą także wystawę klubowych pamiątek. To może być gratka dla fanów futbolu z Ostrołęki, gdyż na wystawie mogą znaleźć się naprawdę unikalne eksponaty.

W ramach przygotowań do sezonu 2022/23 w rozgrywkach seniorów możliwy będzie jubileuszowy mecz na 60-lecie klubu. To na razie tylko plany, ale być może uda się zorganizować spotkanie z ciekawym rywalem, który byłby prawdziwą okazją do świętowania dla ostrołęckich kibiców.

Wstępne plany zakładają również zorganizowanie międzynarodowego turnieju trampkarzy.

Szczegóły oczywiście poznamy w najbliższych miesiącach, ale już dziś można powiedzieć, że rok 2022 powinien być dla kibiców Narwi niezwykle uroczysty. Oby poszedł za tym także wynik sportowy seniorów w IV lidze.

Na zdjęciu: Narew w sezonie 1977/78, fot. archiwum klubu

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
09:50, 23 stycznia 2022

Expert

Jubileusz może wyglądać tak:
Ten sam gołębnik na zdjęciu jubileuszowym od 60-ciu lat :)

ocena: -         zgłoś

Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.