zdjecie 4660

Narew Ostrołęka o propozycji MZPN: "Skandaliczne działania". KOMUNIKAT KLUBU

Piłka nożna 27 maja 2020 15 Komentarzy

Zarząd Narwi Ostrołęka odniósł się do propozycji Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dotyczącego kontynuowania rozgrywek sezonu 2019/20 z udziałem czterech najlepszych zespołów okręgówki, co miałoby być "z duchem sportu". Ostrołęcki klub uważa, że to bardziej "duch absurdu". 

Zarząd Narwi Ostrołęka odniósł się do propozycji Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej dotyczącego kontynuowania rozgrywek sezonu 2019/20 z udziałem czterech najlepszych zespołów okręgówki, co miałoby być "z duchem sportu". Ostrołęcki klub uważa, że to bardziej "duch absurdu". 

O pomyśle MZPN na kontynuowanie rozgrywek IV ligi i ligi okręgowej pisaliśmy tutaj. Do sprawy ustosunkował się zarząd ostrołęckiej Narwi. Poniżej komunikat klubu. 

Komunikat zarządu MZKS Narew Ostrołęka:

Szanowni Państwo,

decyzja działaczy Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej i przedstawicieli jego Delegatur (Ciechanów i Ostrołękę reprezentował działacz z Mławy) podjęta we wtorek 26 maja pod szczytnym hasłem „Na Mazowszu z duchem sportu” obrazuje niespotykaną hipokryzję i wymaga zdecydowanej reakcji oraz sprzeciwu. Decyzję te podjęto wbrew wcześniejszym ustaleniom, komunikatom, a nawet obowiązującym wówczas zarządzeniom Ministra Zdrowia oraz Krajowego Biura Sanepidu.

Z wiadomych względów część działaczy próbuje złamać ogólne zasady i ustalenia dotyczące zakończenia rozgrywek piłkarskich niższych szczebli w sezonie 2019/2020, które ustalono na spotkaniu prezesów wojewódzkich ZPN-ów w dniu 12 maja. Ustalono wówczas, że grać w tym sezonie już nie będziemy i wszystkie związki uhonorowały to porozumienie. Wszystkie oprócz MZPN-ów – Mazowieckiego i Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Można z łatwością wskazać w czyim interesie jest podjęcie takiej, a nie innej decyzji. Zamiast kierować się w stronę „ducha sportu”, skandalicznymi działaniami związek podąża  kierunku „ducha absurdu”.

Takie działania powodują skłócanie środowiska piłkarskiego i podważają wszelkie zasady zdrowej sportowej rywalizacji, przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa i zdrowia. Decyzje takie rujnują szacunek lokalnych środowisk sprzyjających rozwijaniu sportu i zniechęcają potencjalnych sponsorów i władze miejskie wspierające kluby. Rzekomo pod szczytnym hasłem próbuje się wprowadzać chaos i kreować awansy w nielegalnych działaniach. Jest to nieuczciwe i pokrętne, dlatego należy jak najszybciej odstąpić od takiego działania.

Amatorskie kluby są zmuszane do gry na pełnych obrotach co trzy dni (kolejne środa, sobota, środa), w tym w dwa dni pracujące, bez możliwości dostatecznego przygotowania fizycznego zawodników. Profesjonalna polska Ekstraklasa boryka się już z plagą kontuzji, pomimo iż treningi odbywają się w niej dłużej i na innych zasadach (więcej np. tutaj). Po konsultacji z trenerami uważamy, że zawodnicy obecnie nie są gotowi do jakiejkolwiek rywalizacji sportowej i szybko się to nie zmieni, ze względu na ograniczenia organizmu. Czy w ogóle pomyślano o kwestiach zdrowotnych, podejmując takie decyzje? Czy też liczyły się tabelki i potencjalne możliwości?

Dotychczas przykładowo nasz klub odbył trzy treningi w dzielonych grupach, w ogóle nie podobne do normalnego treningu. Obowiązujące ograniczenia uniemożliwiają przeprowadzenie takiego treningu. Grając w terminie 10-17 czerwca, pozbawia się zawodników możliwości wystarczającego przygotowania się do gry. Przypominamy, że 17 czerwca miał się odbyć dopiero pierwszy sparing Narwi, będący bardziej „zapoznaniem” z boiskiem. Według absurdalnych rozwiązań MZPN, do tego czasu najważniejsze mecze będą już rozegrane. Przy tym wyniki w takich warunkach mogą być całkowicie losowe, a zmienić mogą całkowicie wygląd tabeli, która jest wynikiem półrocznych sprawiedliwych rozgrywek sportowych.

Co ze strachem zawodników przed zarażeniem koronawirusem? Rozgrywki Ekstraklasy i Pucharu Polski obwarowane są wieloma obostrzeniami. Przykładowo Legia Warszawa na mecz Pucharu do Legnicy jechała ogromnym dwupiętrowym autobusem, aby zmniejszyć ryzyko zakażenia. Do tego dochodzą maseczki oraz… testy. Czy pomyślano o tym, jakimi kosztami i ryzykiem obarcza się kluby?

Uważamy, że do czasu zniesienia w Polsce obowiązywania stanu pandemii koronawirusa rozgrywki niższych lig, gdzie nie da się zapewnić bezpieczeństwa, nie powinny się odbyć. Gdyby jednak nakazano grać, trzeba dać szansę zawodnikom na przygotowanie oraz zagwarantować możliwie najwyższy poziom bezpieczeństwa. Zdaniem Zarządu Narwi Ostrołęka, w ciągu najbliższych dwóch tygodni nie da się tego wykonać.

Apelujemy do Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej o cofnięcie tej szkodliwej dla zawodników i klubów decyzji.

Zarząd Klubu

Narew Ostrołęka

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Komentarze

...
13:08, 27 maja 2020

Gość

Tylko Narew! Koniec z betonem w MZPN


...
13:28, 27 maja 2020

Gość

czego się bać trzeba grać


...
14:37, 27 maja 2020

Gość


Siatkarzy nam w.yruchali w roku 2017, i w 2018 grał zawodnik który jeszcze dwa tygodnie przed turniejem finałowym grał w plus lidze i lidze mistrzów przy tym zaliczając trzeci klub w sezonie czego regulamin zabraniał,  nie można po raz kolejny by znowu to zrobili z piłkarzami. Działacze Narwi wystosujcie te pisma wyżej gdzie się da nawet i do Bońka czy do prokuratury bo to jest śmierdzący przekręt. Mława i Nasielsk nie mogą się pogodzić że to drużyny z powiatu ostrołęckiego były lepsze i mają awans.
A jeśli skoro chcą grać to dajcie zawodnikom czas na przygotowanie i zróbcie testy zawodnikom.


...
14:46, 27 maja 2020

Beka

Narew jak nie chcecie grać to zlikwidujcie klub i się  nie osmieszajcie,w drugą stronę  to samo byście robili żeby grać,niech decyduje boisko a nie pandemia


...
15:57, 27 maja 2020

Nie rozumiem

Piłkarze grają w maseczkach?


...
16:36, 27 maja 2020

D

Tak, mają grać w maskach.


...
16:44, 27 maja 2020

Obafemi Martins

No contest!! Bez awansow i bez spadków wtedy nikt nie będzie czuł się poszkodowany a jesli nie ma na to zgody to dogrywamy całą rundę.  


...
16:46, 27 maja 2020

Powiatowy

Na zapoznanie się z boiskiem i mecz z 3cio ligowcem? Zapoznać to się można z Goworowem.0


...
16:54, 27 maja 2020

oKa

Trzaskowianka im beret zryla ....dlaczego takie rozwiązania są tylko w dwóch okregach jak grać czy tez nie to w całym kraju .......logiczne piłka powinna łączyć a nie dzielić.


...
16:55, 27 maja 2020

Kibic 2

Już w poprzednim temacie Normal napisał a ja powtórzę. Czego się boicie? Macie 4 pkt przewagi nad Mławianką i Nasielskiem. Pamiętajcie, że dwie pierwsze drużyny awansują.
Obawiacie się , że nie awansujecie???? To musielibyście wypuścić rezerwy rezerw na boisko. Awans i tak macie na wyciągnięcie ręki. Co to za płacz? Niech boisko rozstrzygnie jeśli jest możliwość. Co to znaczy "Nie gramy' ? Kogo się boicie? Przecież jesteście liderem. A jeśli chodzi o przygotowanie i ilość treningów to cała czwórka ma ten sam problem. Nie wiem czy wiecie ale w Nasielsku i Mławie też nie można było trenować. Tam też mieli przerwę. Warunki będą takie same dla wszystkich z jedną waszą przewagą, bardzo ważną przewagą.... punktową. Inni was będą gonić. A tu widzę jakieś teorie spiskowe. Już wymyślacie jakieś układy. Szkoda, że cicho siedzieliście gdy odwołano rundę wiosenną. Wtedy było ok, bo przecież jest awans....  


...
17:04, 27 maja 2020

OLO

Panowie zdecydowanie grać powinniście.Miejcie troszkę ambicji,miejsce  uzyskane przy ,,zielonym stoliku,, was zadawala? Ze swoim boiskiem zapoznawać się nie musicie.  Jesteście naprawdę  amatorami, w całym tego słowa znaczeniu.Pobiegajcie dla zdrowia i zróbcie zabawę dla gawiedzi miejscowej i przyjezdnej. No  na boisko !!


...
17:20, 27 maja 2020

oKa

Chyba dzialacze obcych klubów piszą i argumentują.......ja odpowiadam ....jeśli ma być ok to tak samo powinno być w całym kraju.


...
20:04, 27 maja 2020

Gość

w ostrolece liczy sie awans to jest najwazniejsze gdyby byli na 3 mi3jscu to by pisali do zwiazku i plakali ze sa pokrzywdzeni lider z przypadku zagrajcie mecze na wyjezdzie  z mlawa troszynem i nasielskiem.......w nasielsku juz przegraliscie w pucharze


...
16:17, 29 maja 2020

Obiektywny

Tak tu czytam te komentarze ale ludzie weźcie pod uwagę jakie to są koszta dla klubów z tego co piszą to na własną rękę testy na covid i wgl te *****l w koło to tylko się wydaje ale jednak to spory wydatek. Trzeba było zapierdzielać przez jesień a nie teraz wszędzie przyjęli awanse i bez spadków a jedyny MZPN musi wyjść przed szereg bo Żbik i mlawa dały dupy na jesieni..  


...
17:19, 29 maja 2020

XXX

Obiektywny, naprawdę testy będą????? Po co siejesz ferment????
A na weselach do 150 osób też będą testy na Covid? A na basenach też? Idź się napij czegość. Tylko broń boże wódki.....Serwis eOstroleka.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.