Narew zgodnie z planem - wygrana z Makowianką

Piłka nożna 26 marca 2022 4 Komentarze

Narew Ostrołęka w 20. kolejce IV ligi zdobyła trzy punkty w Makowie Mazowieckim, pokonując miejscową Makowiankę 2:0.

Piłkarze Narwi byli zdecydowanym faworytem tego meczu, gdyż Makowianka, w przeciwieństwie do ostrołęczan, znajduje się w dole tabeli. Ale mecz nie zapowiadał się łatwo, gdyż Narew przystąpiła do niego poważnie osłabiona, m.in. bez kontuzjowanego w tygodniu na treningu Przemysława Olesińskiego.

Jego koledzy wykonali jednak zadanie. Na pierwszą bramkę trzeba było poczekać do 26. minuty. Z rzutu rożnego dośrodkował Damian Gałązka, a defensor niebiesko-czerwonych Nikita Tsykalo wykorzystał dobre warunki fizyczne, wyskoczył najwyżej i głową skierował piłkę do siatki.

Narew swoje zwycięstwo przypieczętowała w 85. minucie meczu. Narwianie doskonale przejęli piłkę w środkowej strefie boiska, dwójkowa akcja Jastrzębski-Drężewski zakończyła się obronionym strzałem tego pierwszego, ale skuteczną dobitką wchodzącego z ławki Damiana Drężewskiego, który ustalił wynik tego spotkania na 2:0.

Było to dziesiąte zwycięstwo w dwudziestym meczu Narwi w tym sezonie.

Makowianka Maków Maz. - Narew Ostrołęka 0:2 (0:1)

Narew (skł. wyjściowy): Rosiak - Okhrimenko, Dzbeński, Tyskalo, Ziemak, Białobrzeski, Budniak, Gałązka, Kraska, Małkiewicz, Staszczuk.