Nasi lekkoatleci na MIMS w Warszawie. Mamy medalistów!

Lekkoatletyka 08 czerwca 2019 0 Komentarzy

31 maja w Warszawie odbyły się XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Na podium stawali reprezentanci szkół z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, ale również z powiatów ościennych.

31 maja w Warszawie odbyły się XXI Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej w lekkiej atletyce. Na podium stawali reprezentanci szkół z Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego, ale również z powiatów ościennych.

W rocznikach 2004-2005 bardzo dobrze spisała się uczennica STO Ostrołęka Alicja Prusik, zajęła ona trzecie miejsce w skoku w dal z wynikiem 4,88 m. W roczniku 2003 Julia Kaczyńska ze Szkoły Podstawowej w Lelisie była trzecia w biegu na 200 metrów z wynikiem 27,23 s. Z kolei w sztafecie olimpijskiej o krok od medalu była ekipa Gimnazjum w Olszewie-Borkach (Rawa, Świderska, Pażych, Orzechowska) - zajęła 4. miejsce.

Wśród chłopców z rocznika 2004-2005 drugie miejsce w biegu na 1000 metrów zajął Dominik Kowalczyk ze Szkoły Podstawowej w Troszynie - jego czas to 2:50.24.

Przechodzimy do rocznika 2003. Tam w pchnięciu kulą 5kg Bartłomiej Wielechowski ze Szkoły Podstawowej w Wachu zajął 2. miejsce z wynikiem 13,59 m. Trzeci w tej samej konkurencji był Adrian Milewski ze Szkoły Podstawowej w Czerwinie - 13,48 m.

Warto podkreślić, że na podium stawali także zawodnicy z Sypniewa, Młynarzy czy Chorzel.

W klasyfikacji drużynowej dziewcząt zwyciężyła SP Podkowa Leśna, przed LIX LO Bielany i SP 272 Mokotów. Najwyższe miejsce z naszego powiatu zdobyła ekipa Gimnazjum z Olszewa-Borek - 17. miejsce, 11 punktów. Wśród chłopców najlepsza była SP 3 Siedlce, drugie miejsce dla SP 6 Sokołów Podlaski, a trzecie - SP 4 Radom. Najwyższe miejsce dla naszego powiatu - Szkoła Podstawowa w Czerwinie, 25. lokata - 9 punktów.

Wyniki znajdziecie tutaj.

Fotorelację z mistrzostw międzypowiatowych w Kadzidle znajdziecie tutaj.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:

Komentarze


Brak Waszych opinii do tego artykułu.


Brak możliwości komentowania artykułu po trzech dniach od daty publikacji.