Net sparował z przedstawicielem Plus Ligi [WIDEO]

Siatkówka 02 września 2015 Komentarzy

Siatkarze Netu Ostrołęka rozegrali kolejny sparing w okresie przygotowawczym do sezonu 2015/16 w I lidze. Podopieczni Andrzeja Dudźca pojechali do Olsztyna, gdzie zmierzyli się z bardzo silnym rywalem - miejscowym Indykpolem AZS Olsztyn, reprezentującym stolicę Warmii w Plus Lidze. Gospodarze wygrali wszystkie cztery sety.

Pierwszy i drugi set środowego sparingu to wyrównana gra z obu stron, choć dużo bardziej utytułowani są rywale z Olsztyna. Szkoleniowiec miejscowych Andrea Gardini oddelegował na parkiet swoich najlepszych siatkarzy, w wyjściowym składzie pojawili się Paweł Woicki, Filip Stoilović, Marcin Waliński, Paweł Adamajtis, Miłosz Zniszczoł, Maciej Zajder i libero Michał Potera. Pierwszą partię gospodarze wygrali 25:23, w drugiej nerwowa końcówka przeciągnęła się aż do stanu 32:30 na korzyść AZS.

W kolejnych dwóch setach trener Andrzej Dudziec dał pograć zawodnikom rezerwowym i olsztynianie wygrywali te odsłony bardziej zdecydowanie. Prezes ostrołęckiego klubu Stanisław Nowaczyk podkreśla jednak, że nasz zespół spisał się całkiem dobrze i długimi fragmentami nie odstawał od przedstawiciela siatkarskiej ekstraklasy.