zdjecie 8617

Ostrołęka siatkówką stoi. Kolejne powołania do reprezentacji

Siatkówka 26 sierpnia 2015 Komentarzy

Nasze miasto pochwalić się może sporymi tradycjami siatkarskimi. Obecnie poziom piłki siatkowej w Ostrołęce również jest całkiem wysoki - mamy męską drużynę na zapleczu Plus Ligi, a do tego możemy pochwalić się znakomitymi zawodnikami i zawodniczkami w reprezentacjach Polski. Do Pauliny Bałdygi i Grzegorza Łomacza dołączyła również Julia Serowiecka.

Nasze miasto pochwalić się może sporymi tradycjami siatkarskimi. Obecnie poziom piłki siatkowej w Ostrołęce również jest całkiem wysoki - mamy męską drużynę na zapleczu Plus Ligi, a do tego możemy pochwalić się znakomitymi zawodnikami i zawodniczkami w reprezentacjach Polski. Do Pauliny Bałdygi i Grzegorza Łomacza dołączyła również Julia Serowiecka.

15-letnia wychowanka OTPS Nike Ostrołęka staje się powoli etatową reprezentantką Polski. W trakcie trwających wakacji wzięła ona udział w dwóch zgrupowaniach kadry narodowej minikadetek z rocznika 2000. W Cetniewie i Giżycku przyjmująca pokazała się z bardzo dobrej strony i otrzymała kredyt zaufania od trenera Grzegorza Wagnera. Powołał on ostrołęczankę na turniej Olimpic Hopes, który rozegrany został w dniach 18-21 sierpnia w węgierskim Kesckemét. Tam nasze reprezentantki zdobyły złoty medal, pokonując w finale Czeszki 3:1. To jeden z najważniejszych sukcesów Julii Serowieckiej, a jest ona przecież dopiero na początku swojej siatkarskiej drogi.

Wyżej w hierarchii reprezentacyjnej wśród kobiet jest starsza koleżanka Julii - Paulina Bałdyga. Reprezentuje ona kraj w rozgrywkach Ligi Europejskiej seniorek. Ostrołęczanka miała okazję wystąpić w spotkaniach przeciwko Grecji, Turcji, Izraelowi i Gruzji. Przed Polkami jeszcze dwumecz ostatniej kolejki przeciwko Węgierkom. Będą to mecze decydujące o awansie do rundy finałowej. Bałdyga i spółka na razie mają zmienne szczęście - ich bilans to 4 zwycięstwa i 4 porażki. Mecze Polska - Węgry odbędą się w najbliższy weekend, a na boisku możemy spodziewać się obecności rozgrywającej rodem z naszego miasta.

Powody do zadowolenia ostrołęccy kibice mają również obserwując sytuację w męskiej reprezentacji Polski. Selekcjoner Stephane Antiga wciąż stawia na naszego krajana Grzegorza Łomacza. 28-letni rozgrywający znajdzie się w samolocie, który dowiezie biało-czerwonych na zbliżający się Puchar Świata w Japonii. Łomacz ostatnimi czasy dopisał do swojego dorobku kolejny sukces, jakim jest zwycięstwo w prestiżowym Memoriale Huberta Jerzego Wagnera - Polacy okazali się najlepsi podczas turnieju w Toruniu, pokonując Francję, Iran oraz Japonię. Teraz powalczą w Pucharze Świata o awans na Igrzyska Olimpijskie do Rio de Janeiro na 2016 rok. Występ w siatkarskiej reprezentacji Polski na Olimpiadzie byłby z pewnością wielkim marzeniem kibiców znad Narwi - ostatnim naszym reprezentantem kraju na tego typu wielkiej imprezie był Arkadiusz Gołaś, zagrał on na Igrzyskach w Atenach (2004 rok). Jeżeli Polacy awansują do Rio, a Łomacz utrzyma dobrą formę - z pewnością doczekamy się kolejnego olimpijczyka.

Jak widać, Ostrołęka jest prawdziwą siatkarską kuźnią talentów. Młodzi siatkarze i siatkarki nie tylko mają gdzie trenować pod okiem fachowców (Akademia Siatkówki im. A. Gołasia oraz kluby sportowe - Nike, Olimp, Net), ale także mogą na żywo oglądać zmagania na całkiem niezłym poziomie. Rozgrywki zaplecza Plus Ligi z udziałem ostrołęckiego Netu są bowiem całkiem niezłą okazją do podpatrywania doświadczonych zawodników. Sezon 2015/16 w I lidze ruszy już 3 października. Mamy nadzieję, że doczekamy się nie tylko kolejnych reprezentantów, ale i sukcesów ostrołęckiej drużyny. Tego życzymy wszystkim kibicom siatkówki z naszego regionu.

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.