Niedziela była dla Piątki! 19 medali w Mławie

Pływanie 16 kwietnia 2024 1 Komentarz

W niedzielę 14 kwietnia zawodnicy UKS Piątka uczestniczyli w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich "Mława dla pływania" pod patronatem Burmistrza Miasta Mława. Zawody odbyły się na krytej pływalni Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mławie i zgromadziły około 550 zawodniczek i zawodników z 36 klubów pływackich z terenu Polski.

UKS Piątka Ostrołęka popłynęła w mocnym 12-osobowym składzie: Zuzanna Zecer, Wiktoria Tupacz, Hanna Wawrzyńska, Hela Żerańska, Łucja Tomczak, Lena Łozińska, Antek Golan, Marcel Łoziński, Mikołaj Peczyński, Aleksander Kalinowski, Kamil Biedrzycki oraz Antoni Opęchowski.

• Zuzia zdobyła dwa złote medale - na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:06,27 oraz na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:08,61. Zuzia, poprawiając rekord życiowy w stylu motylkowym, poprawiła również rekord zawodów o prawie 6 sekund. W klasyfikacji Ogólnopolskiej Swimrankings na 100 m stylem motylkowym zajęła pierwsze miejsce;
  • Hania Wawrzyńska zdobyła dwa złote medale - na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:15,47 (rekord życiowy) oraz na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:27,38;
  • Hela zdobyła złoty medal na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:29,07 oraz medal srebrny na 100 m stylem zmiennym z czasem 1;32,55 (rekord życiowy)'
  • Łucja zdobyła medal złoty na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:43,40 oraz medal srebrny na 100 m stylem dowolnym z czasem 1:20,68;
  • Wiktoria zdobyła medal złoty na 100 m stylem grzbietowym z czasem 1:18,02 (rekord życiowy)
  • Marcel zdobył medal złoty na 100 m stylem dowolnym 1:19,53 oraz srebrny medal na 100 m stylem zmiennym z czasem 1:34,21
  • Olek zdobył złoty medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 48,31 (rekord życiowy) oraz srebrny medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 40,72. W klasyfikacji końcowej zdobył 163 punkty i zajął pierwsze miejsce.
  • Mikołaj zdobył złoty medal na 50 m stylem dowolnym z czasem 43,89 oraz srebrny medal na 50 m stylem grzbietowym z czasem 54,32. W klasyfikacji końcowej zajął pierwsze miejsce (216 punktów).
  • Antek Golan zdobył medal srebrny na 100 m stylem motylkowym z czasem 1:14,99 (rekord życiowy) oraz brązowy medal na 100 m stylem klasycznym z czasem 1:33,14;
  • Sztafeta 4 x 50 zmiennym mix w roczniku 2014 z czasem 3:03,56 zdobyła złoty medal. Skład: Olek Kalinowski, Łucja Tomczak, Hela Żerańska oraz Antek Opęchowski.
  • Sztafeta 4 x 50 zmiennym mix w roczniku 2012 z czasem 2:31,14 zdobyła brązowy medal. Skład: Hania Wawrzyńska, Antek Golan, Zuzia Zecer, Marcel Łoziński.

- Bardzo się cieszymy, że pomimo startu tylko drugiego dnia, nasi zawodnicy zdobywając 19 medali zajmują czwarte miejsce w klasyfikacji medalowej. Gratulujemy naszym zawodnikom zdobytych medali, rekordów życiowych. Dziękujemy za wytrwałość i ciężką pracę na treningach - podsumowuje UKS Piątka.