Niesamowita Ewa Bartosik! Jest trzecia na świecie w skoku w dal!

Lekkoatletyka 28 marca 2023 1 Komentarz

Reprezentantka Ostrołęckiego Klubu Lekkiej Atletyki Ewa Bartosik zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata masters w lekkiej atletyce! Trzecie miejsce zajęła w konkursie skoku w dal. Mistrzostwa odbywają się w Toruniu.

Bartosik doskonale rozpoczęła konkurs skoku w dal w kategorii 70-75, w której na starcie stanęło 13 zawodniczek z całego świata (z czego była jedyną Polką). W pierwszej próbie uzyskała najlepszy wynik 3,41 m i prowadziła. W trzeciej kolejce jeszcze poprawiła ten wynik, skacząc 3,42 m. Na prowadzeniu pani Ewa była aż do ostatniej kolejki, kiedy to dalej skoczyły Francuzka Eliane Piret (3,59 m) i Niemka Urlike Hiltscher (3,49 m). Brązowy medal stał się faktem!

Pani Ewa awansowała też do finału biegu na 60 metrów - decydująca rywalizacja już w środę.

Oprócz skoku w dal i biegu na 60 m, Ewa Bartosik wystartuje też w trójskoku (konkurs w czwartek).