zdjecie 1064

Niezwykłe emocje w II LeŚnym BieGu w Czarnowcu

Inne 11 marca 2015 Komentarzy

8 marca w Czarnowcu odbył się II LeŚny BieG, organizowany przez Klub Kolarski 24h Ostrołęka oraz Nadleśnictwo Ostrołęka. Entuzjaści biegania oraz nordic walking mogli rozpocząć sezon wiosenny na sportowo przy wyjątkowo sprzyjającej aurze.

8 marca w Czarnowcu odbył się II LeŚny BieG, organizowany przez Klub Kolarski 24h Ostrołęka oraz Nadleśnictwo Ostrołęka. Entuzjaści biegania oraz nordic walking mogli rozpocząć sezon wiosenny na sportowo przy wyjątkowo sprzyjającej aurze.

Gospodarz terenu, Nadleśniczy Nadleśnictwa Ostrołęka Pan Zdzisław Gadomski przywitał serdecznie wszystkich uczestników, zapraszając do korzystania z terenów Lasów Państwowych i podkreślił, że las jest dla wszystkich. Szczególne znaczenie lasu doceniają sportowcy, którzy w tym mikroklimacie przygotowują się do wielu ważnych zawodów. Krótkie przywitanie i kilka uwag technicznych skierował także do zawodników organizator zawodów Marek Karczewski oraz podziękował sponsorom, wolontariuszom i partnerom imprezy za pomoc w organizacji biegu.

Do zawodów zgłosiło się aż 91 osób, co stanowi rekord frekwencji LeŚnego BieGu. Zawody były rozegrane na trzech dystansach - 10km, 5km z podziałem na panie oraz panów oraz 2,5 km dla leśników. Wyłoniono także najlepszych biegaczy z Klubu Kolarskiego 24h w Mistrzostwach Klubu oraz najmłodszego i najstarszego zawodnika, a także najszybciej biegające mieszkanki Ostrołęki. Trasa liczyła 2,5 km a całkowity dystans składał się z ilości powieleń tego odcinka. Nawierzchnia trasy była bardzo sucha pomimo wcześniejszych opadów śniegu i deszczu, z relacji niektórych uczestników nie sprawiła im większej trudności.

Na mecie na każdego z zawodników czekał medal uczestnictwa, a dodatkowo płeć piękna z racji swojego święta, była obdarowywana czekoladą za sprawą zarządu Klubu Kolarskiego 24h Ostrołęka.

Dużą sympatią cieszył się nietuzinkowy uczestnik (niezarejestrowany w biurze zawodów) - pies rasy husky, który wraz ze swoim panem przebiegł dystans 10 km, a potem nie mniej dumnie pozował do zdjęć z medalem. W trakcie oczekiwania na wyniki, zawodnicy mogli ogrzać się przy ognisku oraz skosztować pieczonych kiełbasek - niewątpliwie dla większości był to też tym samym początek sezonu ogniskowo-grillowego w 2015 roku.

Imprezę zwieńczyło ogłoszenie wyników oraz rozdanie nagród dodatkowych. Nagrody wręczali: Zdzisław Gadomski - nadleśniczy, Jerzy Grabowski - przewodniczący Rady Miasta Ostrołęka, Hubert Pawelec - zastępca nadleśniczego. Swą obecnością imprezę zaszczycili także: Waldemar Pędzich – członek zarządu powiatu ostrołęckiego, Robert Juchniewicz – dyrektor MZOSTiIT w Ostrołęce, Wojciech Jarząbek – wiceprezes Ekomeny oraz Marianna Pędzich – trener OKLA wraz z Mistrzynią Polski Weroniką Dworecką.

Zwycięzcami biegu w poszczególnych kategoriach zostali:

10km
1. Przemysław Dąbrowski Borawe Agro-Metal Ostrołęka 33:10
2. Damian Świerdzewski Dzbenin EKO Bud Korczaki 33:49
3. Mateusz Grabowski Nowa Wieś OKLA 38:03

5km
1. Natalia Nowak Ostrołęka OKLA 19:57
2. Aleksandra Gruz Nowa Wieś OKLA 24:44
3. Weronika Dworecka Sypniewo  OKLA 24:46

2,5 km BIEG LEŚNIKA
1. Krystian Kowalczyk Ostrołęka Nadleśnictwo Ostrołęka 10:31
2. Krzysztof Wilkowski Nowy Szczeglin Nadleśnictwo Ostrołęka 11:03
3. Adrian Kaczyński Mostowo Nadleśnictwo Ostrołęka 11:20

Najszybsze ostrołęczanki
1. Natalia Nowak 19:52
2. Wiesława Grala-Mąka 26:42
3. Katarzyna Wiśniewska 27:48

Mistrzostwa KK24h

Panie 5km

1. Wiesława Grala Mąka 26:42
2. Agnieszka Mażewska 28:01
3. Małgorzata Karczewska 30:38

Panowie 10km
1. Sławomir Mąka 39:31
2. Damian Marciniak 44:54
3. Krzysztof Modzelewski 47:52

Chcesz być na bieżąco z wynikami i informacjami sportowymi? Polub nas na Facebooku:

SPORTowa Ostrołęka | Wypromuj również swoją stronę

Czytaj również:
Artykuł archiwalny, brak możliwożci komentowania.